logo

Google Grants pro neziskové organizace

Páté kolo Google Grants pro neziskové organizace se zaměřením na vzdělávání je zahájeno. Účastníci obdrží grant na bezplatnou inzerci AdWords na webu Google.com. Aby se organizace mohly zúčastnit programu Google Grants, musí mít aktuální a platný status charitativní organizace.

Až do 28.11. 2012 mají možnost neziskové organizace podat přihlášku a získat podporu v rámci dalšího, v pořadí již pátého, kola grantového programu společnosti Google s názvem Google Grants.

Tématem stávajícího kola je podpora, rozvoj, zlepšení nebo rozšíření zájmu o české vzdělávání, na které se český Google zaměří v roce 2013. Deset neziskových organizací splňující podmínky mohou získat neomezenou reklamu ve vyhledávání pomocí Google AdWords.

Český Google pravidelně každých šest měsíců otevírá možnost pro neziskové organizace přihlásit se do programu Google Grants a obdržet tak neomezenou reklamu ve vyhledávání pomocí služby Google AdWords. Tématem tohoto kola je "Podpora vzdělávání v České republice". Přihlášky do Google Grants je možné zasílat do 28.11. 2012.

Poté porota, složená se zaměstnanců společnosti, vybere neziskové organizace a projekty, které nejlépe splňují podmínky grantového programu. Deset nejlepších projektů/organizací, které splní právní podmínky a svým zaměřením budou odpovídat aktuálnímu tématu grantového programu, budou moci využívat e-marketing pro šíření svého poslání, vytvoření povědomí, získání dárců nebo zapojení dobrovolníků. Výsledky grantů budou vyhlášeny 4.12. 2012.

"Vzdělávání není pouze škola a díky tomu, že internet umožňuje přístup k mnoha informacím, možnost vzdělávat se v různých oblastech celosvětově demokratizuje. Proto chceme pomoci takovým neziskovým organizacím, které vzdělávání nebo vzdělávací projekty v Česku podporují, a zároveň tímto uvést naši novou celoroční kampaň, kterou spustíme začátkem roku 2013", říká Janka Zichová, PR manažerka českého Googlu.

Český Google již v minulosti realizoval čtyři tematická kola Google Grants, v rámci kterých neziskovým organizacím udělil 40 grantů.

Oblasti udělení grantů Google:

  1. Přístup k informacím, jež mají usnadnit život.
  2. Inovativní řešení problémů, které trápí obyvatele ČR.
  3. Podpora osobního nebo profesního růstu.
  4. Podpora rozvoje v některé z následujících oblastí: česká kultura a umění, vzdělávání na školách a rozvoj českých a moravských měst.
  5. Aktuální kolo: Podpora, rozvoj zlepšení nebo rozšíření zájmu o české vzdělávání.

Podmínky pro zařazení do programu Google Grants

Nezisková organizace/projekt:

Google Grants jsou součástí programu Google pro českou společnost 2012 (iniciativa pro neziskovky).

O Google Grants

Program Google Grants pomáhá více než 4000 neziskovým organizacím na celém světě propagovat jejich webové stránky prostřednictvím inzerce na stránkách Google, a umožňuje jim tak dosáhnout vytyčených cílů.

V České republice program Google Grants nabízí českým neziskovým organizacím grant ve formě reklamy ve vyhledávání Google. Nárok na Google Grants má každá nezisková organizace nebo projekt, která splňuje předepsané podmínky daného kola.

Google Grants byl spuštěn v roce 2010 a v současné době jej využívá více než 40 neziskových organizací.

Další články k tématům - AdSense - AdWords - PPC - reklama - vyhledávání - vzdělávání - zdarma - Janka Zichová

Článek ze dne 2. listopadu 2012 - pátek

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.