logo

Google inovuje strukturu výstupu výsledků vyhledávání

Google představuje novou vylepšenou stránku zobrazující výsledky vyhledávání, která umožňuje rychleji a pohodlněji vyhledávat požadované informace. Proces změn ve 37 jazycích byl odstartován 5.5. 2010 a bude dokončen nejpozději do 48 hodin.

Jde o další krok k vytvoření inteligentního vyhledávače, který uživateli poskytne přesně to, co potřebuje, a to nezávisle na tom, kde se dotyčný nachází, jakým jazykem mluví, nebo jakou formou zadává svůj dotaz (písemným dotazem, mluveným slovem, specifikací data atd.).

Komplexní výsledky, jednoduché vyhledávání

Nový panel na levé straně obrazovky chytře nabízí nástroje k vyhledávanému obsahu a jeho kontextu, které jsou pro dané vyhledávání relevantní. Ty pak poskytují daleko větší kontrolu nad výsledky, jež je možné třídit a přeskupovat tak, aby se zobrazilo přesně to, co uživatel očekává.

Nové funkce například umožňují :

Sjednocený vzhled

Při vyhledávání obrázků, videí, zpráv, knih nebo aktualizací v reálném čase, mají uživatelé nově k dispozici levý vyhledávací panel, který umožňuje vyhledávat napříč všemi druhy obsahu. Veškeré vyhledávací služby Google tak byly v rámci panelu soustředěny na jedno místo, kde je uživatelé snadno najdou.

Nová efektivnější struktura s důrazem na výsledky nabízí :

Další kroky v evoluci vyhledávání :

Vzhledem k tomu, že objem digitálních informací roste (množství, druhy, formáty), Google dělá maximum pro to, aby lidem pomohl snadno a rychle najít to, co potřebují.

Další články k tématům - Google - nástroje - obsahu - panel - relevantní - rychle - snadno - stránky - vyhledávání - výsledky

Článek ze dne 6. května 2010 - čtvrtek

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.