logo

Podpořte českého vítěze celosvětové soutěže globální fotbalové podoby loga Google Doodle

Díky společnosti Google mají i Češi svého reprezentanta na probíhajícím světovém šampionátu ve fotbale. A ten má dokonce velkou šanci na úspěch v celosvětové konkurenci. Sedmnáctiletý Lukáš Dostálek z Jablonce totiž se svým návrhem soutěží o globální fotbalovou podobu loga Google, tzv. Doodle.

Minulý týden byl na českém Google představen národní vítěz soutěže Barevný svět Google s titulem "Miluji fotbal", kterým se stal sedmnáctiletý Lukáš Dostálek z Jablonce nad Nisou. Jeho vítězný fotbalový Doodle se na domovské stránce českého Googlu objevil v pondělí 14.6. 2010 na 24 hodin a postoupil do celosvětového finále společně s Doodly z dalších 16 zemí. Lidé z celého světa teď mohou hlasovat a vybrat nejlepší fotbalové logo Googlu.

Soutěž Barevný svět Google s titulem "Miluji fotbal" měla po celém světě obrovský úspěch. Od dubna se jí zúčastnilo více než 35 tisíc dětí v 17 zemích světa. Jednotlivé národní šampiony nyní čeká finálové kolo. Fotbalový Doodle Lukáše Dostálka se v případě výhry může zobrazit 11.7. 2010 po dobu 24 hodin na domovských stránkách Google všech zemí, které se soutěže zúčastnily.  Hlasování začíná 21.6. 2010 a potrvá do 28.6. 2010. Globální vítěz vyhraje rodinnou dovolenou v Jihoafrické republice a druhý nejlepší finalista získá 2 VIP vstupenky na zápas anglické fotbalové Premier League.

"Přestože český tým na fotbalové mistrovství světa nepostoupil, ještě pořád můžeme zabojovat a podpořit českého vítěze celosvětové soutěže, který postoupil do finále," říká Luděk Motyčka, ředitel marketingu českého Googlu a dodává : "Velkým úspěchem je už to, že se z tisíců příspěvků probojoval mezi 17 nejlepších."

Další články k tématům - Doodle - fotbal - soutěž - Lukáš Dostálek - Luděk Motyčka

Článek ze dne 22. června 2010 - úterý

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.