logo

Nakupování s Googlem, nová funkce ve vyhledávání

Nový nástroj "Nakupování" ve vyhledávání Google uživatelům najde nejvýhodnější nabídky internetových obchodů v České republice. Nástroj umožňuje najít zboží a ceny na internetu přímo na google.cz.

Společnost Google spouští novou funkci vyhledávání - Nakupování. Sběr informací o zboží a cenách probíhá automaticky - systém prohledává miliony webových stránek a vybírá informace o ceně produktu a jeho fotografii. Díky této nové technologii dostávají uživatelé Google informace z tisíců českých internetových obchodů a mohou snadno najít nejrůznější zboží, od populárních produktů, jakými jsou třeba mobilní telefony až po méně obvyklé kategorie.

Pokud jsou na serveru obchodu pro jeden druh zboží uvedeny dvě ceny - se slevou a bez - pak Google ukáže tu nejlepší nabídku. S pomocí Nákupů Google lze také srovnávat ceny v různých internetových obchodech nebo omezit hodnotu zboží rozpočtem.

Nákupy Google jsou dalším krokem k tzv. univerzálnímu vyhledávání (universal search), kdy je možné na stránce s výsledky vyhledávání ihned uvidět veškeré nezbytné informace v různých formátech - například promítání filmů, nabídka lokalit a jejich umístění na mapách, video a obrázky vztahující se k dotazu a nyní i zobrazení nejvýhodnějších nabídek zboží.

Využití služby je jednoduché, stačí napsat název zboží do vyhledávacího řádku na google.cz, poté na stránce kliknout na už známý odkaz "Zobrazit možnosti", umístěný na liště nad výsledky vyhledávání, a vybrat v levém sloupci "Nakupování".

Nakupování je dalším vylepšením v rámci možností vyhledávání. Poslední inovací byly "Aktualizace" nabízející vyhledávání informací ze sociálních sítí v reálném čase.

Další články k tématům - ceny - google - nakupování - vyhledávání - výsledky - zboží

Článek ze dne 7. dubna 2010 - středa

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.