logo

Soutěž o nejlepší fotbalový Doodle má českého finalistu

Národním vítězem soutěže Barevný svět Google s titulem Miluji fotbal, se stal sedmnáctiletý Lukáš Dostálek z Jablonce nad Nisou. Jeho vítězný fotbalový Doodle se na HomePage českého Googlu bude zobrazovat celý dnešní den.

Do soutěže bylo osloveno více než tisíc škol z celé České republiky. Mladí školáci měli za úkol vytvořit Doodle, tj. sváteční logo Google na téma Miluji fotbal a svůj výtvarný návrh doplnit krátkým popisem vysvětlujícím výběr svého motivu.

Jednotlivé návrhy byly hodnoceny dle výtvarného a tvůrčího hlediska, a také podle toho, jakým způsobem soutěžící vyjádřili svou lásku k fotbalu v názvu i v popisu svého díla. Tým českého Googlu vybral ze všech příchozích návrhů deset nejlepších log. Ty postoupily do národního finále, kde o vítězi pro Českou republiku rozhodovala svým hlasováním veřejnost.

Lukáš se stal národním vítězem a má šanci vyhrát pro svou rodinu výlet do Jihoafrické republiky. Je totiž automaticky zařazen do mezinárodní soutěže o nejlepší fotbalový Doodle, v rámci které budou o vítězi rozhodovat lidé z celého světa.

Nejlepší Doodle bude vybrán v červenci 2010 ze 17 národních finalistů. Nejlepší logo se posléze zobrazí po dobu 24 hodin na domovských stránkách Google všech zemí, které se soutěže zúčastnily. Výherce i autor druhého nejlepšího návrhu budou obdarováni zajímavými cenami.

"Možnost oslovit děti ze 17 zemí celého světa, kteří ve svých Doodle vyjádřily svou lásku k fotbalu, byl pro nás obrovský zážitek. V některých zemích jsme dětem dali úplně první příležitost vytvořit vlastní Doodle. Obdrželi jsme skutečně úchvatné návrhy a už se těšíme, až uvidíme výsledky celosvětového kola," řekl Anat S. Amir, šéf marketingového oddělení Google v Jihoafrické republice.

S úpravami loga Google začal v roce 1999 webmaster společnosti Dennis Hwang, jehož práci mohou vidět miliony lidí po celém světě na domovské stránce Google. Devětadvacetiletý Hwang tyto motivy pojmenoval Doodles a ty se záhy staly sledovanými po celém světě, přičemž motivy často reagují na aktuální výročí, události nebo svátky.

Další články k tématům - Doodle - fotbal - logo - soutěž - Lukáš Dostálek - Anat Amir

Článek ze dne 14. června 2010 - pondělí

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.