logo

IGNUM rozšiřuje své technologie do nových lokalit

Společnost IGNUM má jako jediný poskytovatel serverhostingu v ČR své servery ve čtyřech nezávislých telehousech.

Společnost IGNUM, přední poskytovatel webhostingových a serverhostingových služeb a akreditovaný registrátor domén v České republice, umisťuje své servery a síťová zařízení do dalších dvou telehousů v Praze. Hlavním cílem rozšíření je umístění technologií do více nezávislých lokalit, což přinese především zvýšení dostupnosti a zabezpečení dat a rovněž i další zkvalitnění konektivity do internetu. V případě výpadku kteréhokoliv z telehousů budou internetové stránky a další projekty zákazníků IGNUM bez problému fungovat dál.

"Naše služby v oblasti serverhostingu požaduje stále více náročných firemních zákazníků, kteří oceňují výhody outsourcingu provozu serverů. Naším cílem je poskytovat jim spolehlivé, kvalitní a bezpečné služby na profesionální úrovni a k tomu je samozřejmě třeba dokonalé technologické zázemí," řekl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. "Rozšíření do dalších dvou telehousů nám umožňuje plnit tyto podmínky i s rostoucím množstvím klientů. V současné době je IGNUM jediným českým poskytovatelem serverhostingu s takto propracovanou infrastrukturou."

Servery a síťová zařízení v nových telehousech slouží především potřebám serverhostingových zákazníků a provozu jejich, internetových stránek, aplikací a služeb. Ke stávajícím technologiím v centrech GTS Novera a ČD-Telematika přibývají nově telehousy Sitel a Vegacom. Výběr telehousů není náhodný, ale je důsledkem strategického rozhodnutí v zájmu zajištění co nejvyšší dostupnosti a zabezpečení aplikací a dat zákazníků společnosti IGNUM.

Serverhostingové služby IGNUM

Společnost IGNUM nabízí čtyři typově odlišné varianty serverhostingu a rovněž i variantu Custom, která umožňuje volbu konfigurace serveru přesně podle individuálních požadavků zákazníků. Vedle profesionálního nástroje Plesk na snadnou správu serverů nabízí IGNUM řadu dalších služeb jako je správa a monitoring serverů, zabezpečení firewallem, zálohování dat, záložní DNS atd. Více informací o nabídce serverhostingu je k dispozici na internetových stránkách společnosti IGNUM.

Článek ze dne 3. října 2008 - pátek

Další články od IGNUM s.r.o.