logo

SourceForge, první český mirror server od IGNUM

Společnost IGNUM významně podpořila komunitu open source zprovozněním prvního českého mirror serveru SourceForge.net.

Tento mirror zjednodušuje a zrychluje přístup středoevropské komunity vývojářů k více než 230000 open source softwarovým projektům, nástrojům a aplikacím, umístěným na stránkách SourceForge.net.

Stránky SourceForge.net nabízejí všem nadšencům a vývojářům zdarma přístup k nástrojům, aplikacím a softwaru, které potřebují pro své projekty, a které jsou sdíleny prostřednictvím mezinárodní sítě mirrorů (zrcadlených serverů). "Společnost IGNUM zprovoznila první český mirror, který výrazně zrychlí přístup vývojářů ve střední Evropě k open source projektům," informuje Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

"Z technického hlediska máme k dispozici diskové pole o velikosti 9,5 TB, které bylo během posledních tří měsíců naplněno z téměř 80 %, a jehož plnění stále probíhá. Během prvního týdne zkušebního provozu bylo na našem serveru přeneseno celkem 22 TB dat," specifikuje Marek Erneker. Diskové pole je připojeno do páteřního routeru Cisco 7600, ve špičce se datový tok zatím pohybuje pod hranicí 250 Mb za sekundu.

Další články k tématům - IGNUM - mirror - net - open - source - SourceForge - Marek Erneker

Článek ze dne 16. prosince 2009 - středa

Další články od IGNUM s.r.o.

SourceForge, první český mirror server od IGNUM