logo

Virtuální servery s novým systémem Debian 6.0 Squeeze

U IGNUM si nyní můžete objednat virtuální dedikovaný server (VDS) s operačním systémem Linux Debian 6.0 (Squeeze). Ten oproti předchozí verzi Lenny 5.0 nabízí podstatná vylepšení.

Vzhledem k neustále narůstajícím potřebám zákazníků se společnost IGNUM rozhodla velmi pružně zareagovat na požadavky svých zákazníků a nasadila do své nabídky VDS serverů aktualizovanou verzi operačního systému Linux - Debian 6.0 (Squeeze). Tato verze operačního systému obsahuje oproti předchozí verzi 5.0 Lenny řadu vylepšení a současně zahrnuje i moderní verze více než 29000 softwarových balíčků připravených k okamžitému použití.

K těm nejzajímavějším vylepšením patří:

Pro nutnost rozšíření nabídky o aktualizovanou verzi operačního systému pak jasně hovoří i další fakt - za přibližně sedm měsíců přestane být Debian 5.0 (Lenny) ze strany výrobce oficiálně podporován.

"Debian 6.0 (Squeeze) jsme přidali do naší nabídky především z toho důvodu, že tato verze mnohem více podporuje spolupráci s virtualizační platformou", komentuje Marek Erneker, ředitel společnosti IGNUM.

Po hardwarové stránce mohou zákazníci volit ze tří různých variant odstupňovaných dle požadovaného výkonu procesoru, kapacity dostupné operační paměti či diskového prostoru. Každý dedikovaný virtuální server obsahuje čtyři procesorová jádra s frekvencí 400–1 200 MHz (s různým typem agregace), diskový systém fiber channel s kapacitou 20 - 60 GB a připojení do sítě rychlostí 1 Gb/s.

Virtuální servery IGNUM navíc běží v clusteru využívajícím technologie Live Migration, která v případě nutnosti údržby či technických problémů na některém ze serverů bez výpadku přesune virtuální servery zákazníků na jiné fyzické stroje v rámci clusteru.

Ceny virtuálních dedikovaných serverů začínají již na 490 Kč, za nejvyšší variantu Expert uživatel zaplatí 1190 Kč měsíčně.

Další články k tématům - Apache - Debian - Linux - MySQL - PostgreSQL - server - Squeeze - Tomcat - VDS

Článek ze dne 31. května 2011 - úterý

Další články od IGNUM s.r.o.