logo Algotech, a.s.
David Kazda

David Kazda

Business Systems Director společnosti Algotech

LinkedIn

Aby měla firma vlastní infrastrukturu opravdu zabezpečenou, musela by totiž investovat nemalé finanční prostředky jak do IT vybavení, tak i do kvalifikovaných zaměstnanců, kteří by se o bezpečnost a zabezpečení dat starali. Firmy si zároveň musí uvědomit, že všechno, co pořídí, musí pořídit dvakrát kvůli zálohování i technické personální podpoře, čímž se finanční náklady opět zvýší.

Přesně tyto náklady a tyto starosti při přechodu do cloudu firmám odpadnou, protože plynule přejdou na poskytovatele cloudu.

Pokud se firma rozhodne, že své staré systémy nahradí např. ERP systémem Oracle JD Edwards, musí počítat s tím, že jeho nasazování je poměrně složitou a zdlouhavou záležitostí, vyžadující intenzivní přípravu na straně daného subjektu i poskytovatele systému.

Implementace ERP systému trvá většinou jeden rok, ale delší doba implementace není výjimkou. Vždy záleží na tom, jak je firma velká a co všechno chce řešit jedním ERP systémem.

Přechod do ERP systému je takto zdlouhavý i proto, že zákazník nemívá zpracovanou procesní analýzu a tak až půl roku zabere detailní zmapování veškerých procesů ve firmě a stanovení těch, které bude vhodné řešit v novém ERP systému.