logo Loxone, s.r.o.

Optimální nabíjení z přebytků FVE pomocí Loxone Wallbox

Na Loxone Wallbox řízený Miniserverem se vztahuje dotace na nabíječky v rámci Nové zelené úsporám - dobíjecí stanice a inteligentní řízení za polovinu! Zařízení lze plně integrovat do automatizace domácností a budov, kde zajišťuje dynamické nabíjení a maximální flexibilitu inteligentního energetického managementu.

S aktualizací softwaru na verzi 13.1 se z Loxone stalo první řešení, které umožňuje díky automatické regulaci výkonu komplexní a efektivní nabíjení z přebytků fotovoltaiky pomocí wallboxu. V polovině listopadu pak společnost představila i vlastní Loxone Wallbox s plnou integrací do automatizace domácností a budov.

Zatímco doposud byl pro třífázové nabíjení vyžadován výkon minimálně 4 kW, Miniserver automaticky reguluje nabíjecí výkon nového Loxone Wallboxu v rozmezí 1,38 až 11 kW v závislosti na přebytku z FVE.

Jde o vhodné řešení zejména v porovnání s wallboxy, které lze nabíjet pouze napevno výkonem 11 kW, a za předpokladu, že obvykle instalované systémy FVE mají špičkový výkon 5 až 10 kW.

Sluneční záření totiž v průběhu dne kolísá, a tak je u mnoha systémů prakticky nemožné nabít elektromobil 100% jen z přebytků.

Zprovoznit Loxone Wallbox v Tree i Air variantě zabere doslova pár kliknutí - v 5 režimech lze volit, zda se má vůz nabíjet maximálně možně z FVE, zda se má nabít rychle plným výkonem, přestože přebytky nestačí atd.

Dynamický nabíjecí výkon se hodí i v projektech s několika Loxone Wallboxy a omezeným připojením k elektrické síti - bytové domy, komerční parkoviště apod. Miniserver automaticky snižuje nabíjecí výkon, aby nedošlo k přetížení.

Měřič spotřeby energie lze připevnit na DIN lištu uvnitř a integrovat pomocí rozhraní Modbus. Na přední stranu můžete umístit některé tlačítko Loxone.

Klávesnice NFC Code Touch povolí nabíjení jen oprávněným osobám, Touch Pure Flex zase umožní přepínat mezi režimy (mimo aplikaci Loxone) atd.

Loxone Wallbox řízený Miniserverem tvoří ideální balíček pro žádost o dotaci na nabíječky v rámci Nové zelené úsporám. Miniserver pak kromě nabíjení ovládá i další funkce chytré budovy jako osvětlení, stínění, vytápění, audio a další - to vše v jediném systému!

Článek Loxone, s.r.o. ze dne čtvrtek 15. prosince 2022

Další články od Loxone, s.r.o.