logo

S&T CZ už letos utržila 637 milionů korun

Tržby společnosti oproti loňskému roku vzrostly o 26 procent. Na rapidním růstu se podílely zejména zakázky z oblasti podnikových řešení a služeb. Tahounem růstu v dalším období bude oblast podnikových systémů a technické infrastruktury.

Český systémový integrátor S&T CZ, který je plně vlastněn nadnárodním technologickým koncernem S&T AG, dosáhl během letošního roku tržeb ve výši 637 milionů korun (období leden až září 2007). Oproti stejnému období v roce 2006 to představuje nárůst tržeb o 26 procent.

S&T CZ ve třetím čtvrtletí zaznamenala historicky nejlepší hospodářské výsledky – podobně jako celá skupina S&T AG. „Hlavní podíl na rostoucích tržbách mají zejména zakázky z oblasti podnikových řešení a služeb. Rovněž ostatní sledované ukazatele jsou nad plánovanými hodnotami. Další růst očekáváme jako tradičně ve čtvrtém čtvrtletí, a to zejména díky zakázkám v oblasti technické infrastruktury informačních technologií,“ komentoval rapidní růst firmy generální ředitel S&T CZ Jiří Košťál.

S&T CZ v Česku zaměstnává 300 pracovníků a má pobočky v osmi městech po celé republice. Společnost S&T CZ je rovněž stoprocentním vlastníkem dceřiné servisní organizace GCC Services.

Tržby mateřské nadnárodní společnosti S&T AG se sídlem ve Vídni, která vlastní stoprocentní podíl v S&T CZ, od začátku letošního roku dosáhly výše 9,48 miliardy korun (351,5 milionu eur). Na rapidním růstu S&T AG se téměř z poloviny (49,3 %) podílely zakázky z oblasti podnikových řešení a správy technické infrastruktury – takzvaných Managed Services.

Pozn. : kurz ČNB z 26.10. 2007

Článek ze dne 1. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od S&T CZ s.r.o.