logo

S&T CZ získala prestižní akreditaci od VMware

Technologická společnost S&T CZ se stala druhou firmou v Česku, která získala prestižní akreditaci VAC od společnosti VMware, technologického lídra v oblasti virtualizace IT infrastruktury. S&T CZ nyní může v této oblasti poskytovat služby s nejvyšší přidanou hodnotou.

Systémový integrátor a technologická společnost S&T CZ získal od společnosti VMware prestižní akreditaci VAC – VMware Authorized Consulting Partner. Status VAC partnera je udělován pouze společnostem, které se zaměřují na konzultační a poradenské služby v oblasti virtuální IT infrastruktury a splňují ty nejpřísnější nároky na kvalitu dodávky služeb.

"Akreditace VAC partnerství je zárukou toho, že S&T CZ disponuje kvalitním a početným týmem designérů a systémových inženýrů, kteří se specializují na projekty založené na technologii VMware. Jsme schopni zvládnout i ty nejnáročnější projekty v této oblasti," řekl Miroslav Bečka, ředitel divize technické infrastruktury a služeb S&T CZ. Systémoví inženýři totiž procházejí v rámci VAC programu specializovanými, jinak nedostupnými kurzy pro zvýšení úrovně znalostí a dovedností.

V rámci VAC partnerství firma S&T CZ získala rovněž servisní autorizaci, a může se tak podílet jako subdodavatel na zakázkách realizovaných přímo společností VMware. Jako VAC partner má S&T CZ rovněž širší přístup k technologickým informacím společnosti VMware, což v důsledku povede k dalšímu zkvalitnění nabízených služeb.

Zájem o virtualizaci výpočetní infrastruktury – zejména serverů – meziročně stoupá o 50 procent a šíří se i do malých a středních firem. Virtualizace informační infrastruktury totiž umožňuje firmám všech velikostí dosáhnout výrazných úspor – zejména při snížení provozních nákladů. Ty totiž mohou představovat až 70 procent z celkových nákladů na vlastnictví firemní počítačové infrastruktury. "Díky virtualizaci je možné tyto náklady snížit až o třetinu při zachování stejného, či dokonce dosažení vyššího výkonu," dodal Miroslav Bečka.

Virtualizace serverů umožňuje provozovat na jediném výkonném serveru až desítky virtuálních softwarově emulovaných serverů. Podle velikosti firmy tak lze nahradit veškeré servery jediným strojem, aniž se sníží počet potřebných serverů. "Využití výpočetního výkonu serverů, který bez virtualizace dosahuje pouze 5–15 procent, se tak může díky virtualizaci zvýšit na ideálních 60–80 procent. Rychlost a dostupnost serverů je přitom stejná, či dokonce vyšší," uzavřel Miroslav Bečka, ředitel divize technické infrastruktury a služeb S&T CZ.

Článek ze dne 1. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od S&T CZ s.r.o.