logo

S&T otevírá SAP kompetenční centrum zaměřené na infrastrukturní řešení

Centrum nabídne služby zejména v oblasti správy dokumentů a automatizace podnikových procesů. Významně se zaměří i na návrh infrastruktury pro systémy SAP, které budou založeny na technologiích firem IBM a ECM. Centrum výrazně posiluje pozici celé skupiny S&T v oblasti SAP řešení.

Systémový integrátor S&T otevřel Kompetenční centrum pro infrastrukturní řešení SAP ve slovenské Žilině. Centrum bude zákazníkům poskytovat podporu a konzultace v oblastech správy dokumentů, archivace a zabezpečení systémů SAP postavených na platformách EMC² a IBM.

"Tuzemští zákazníci SAP tak mohou využít kombinace nejlepších technologii lídrů trhu, jimiž jsou společnosti EMC² a IBM. Díky geografické blízkosti kompetenčního centra již nyní registrujeme značný zájem českých zákazníků o konzultace v oblasti outsourcingu a optimalizace a centralizace infrastruktury pro SAP," řekl marketingový ředitel společnosti S&T CZ Otta Matoušek.

Více než kompletní správa dokumentů

Kompetenční centrum se zaměří zejména na řešení správy podnikových dokumentů a obsahu (Enterprise Content Management) s funkcemi automatizace podnikových procesů a řízení toku dokumentů – od snímání a ukládání dokumentů až po portálovou integraci do systému SAP. Nabízená řešení budou využívat technologie systému EMC² Documentum. Zvláštní pozornost bude věnována archivaci transakčních dat, správě tiskových úloh a zpracování příchozích dokumentů. Pro tyto účely budou zejména využívány systémy Documentum Archive pro SAP, Documentum Content pro SAP a Documentum Archive pro ECM² centra.

Infrastruktura je klíčovým prvkem všech IT řešení a musí vyhovovat podnikovým procesům. Druhým hlavním zaměřením kompetenčního centra proto bude poskytování podpory pro konzultanty a architekty S&T při navrhování infrastruktury systémů SAP založených na technologiích IBM a ECM². "Kompetenční centrum poskytne praxí ověřené návrhy infrastruktury včetně testovacího prostředí a zároveň bude zajišťovat potřebná školení. K dispozici budou rovněž koncepty řešení virtualizace, zajištění vysoké dostupnosti IT systémů a zálohování," dodal Otta Matoušek.

Důraz na zabezpečení systémů

Centrum bude nabízet konzultace a řešení v oblasti zabezpečení podnikových systémů. K tomu poslouží systémy Intrusion Protection založené na řešení IBM ISS Proventia, Vulnerability Assessment and Event Colerration, Secure IPSec a vzdáleném SSL přístupu. Takto budou poskytovány rovněž systémy Business Continuity Plans, bezpečnostní audity SAP a koncepty SOX a GRC.

Kompetenční centrum SAP je navrženo pro zajištění řady služeb a řešení v oblastech :

Článek ze dne 30. listopadu 2007 - pátek

Další články od S&T CZ s.r.o.