logo

Technologický koncern S&T expanduje do Asie

Zakládání nových dceřiných společností v Asii a spolupráce s firmami z tohoto regionu nabírají na tempu. Česká pobočka S&T CZ se chce zaměřit především na asijské firmy působící na českém trhu, a to hlavně v odvětvích, jako je automobilový průmysl.

Nadnárodní systémový integrátor S&T AG, přední poskytovatel IT řešení a služeb ve střední a východní Evropě, hodlá rozšířit rozsah svých aktivit v asijském regionu a více se orientovat na dodávku služeb asijským firmám působícím v Evropě.

Česká pobočka v duchu této strategie spolupracuje například s japonskou společností Denso, která působí v oblasti automobilového průmyslu. "Do budoucna takto chceme nabídnout služby i dalším asijským investorům, kteří znají naši firmu ze svých domovských zemí. Díky spolupráci s asijskými pobočkami S&T jsme schopni dodat potřebná IT řešení a služby přesně podle představ zákazníků – rozjezd jejich podnikání v Česku je pak mnohem jednodušší," řekl ředitel tuzemské pobočky S&T CZ Jiří Košťál.

V Japonsku a Číně hodlá společnost S&T AG existující dceřiné společnosti i nadále rozšiřovat. V dalších asijských zemích, ve kterých firma zatím nemá pobočku, budou nové projekty připravovány ve spolupráci s dalšími subjekty. Regiony střední a východní Evropy a Asie by se tak mohly pro celou skupinu S&T stát geograficky nejvýznamnějšími oblastmi.

Asijský trh informačních technologií je v příštích letech předurčen ke strmému růstu. "Asijské firmy vynakládají na IT konzultace a služby stále vyšší částky. Chceme tohoto růstového trendu využít, proto se cíleně soustřeďujeme na strategickou expanzi v Japonsku a Číně. V oblasti máme připravené týmy, s nimiž jsme připravili detailní plány budoucího rozvoje S&T v asijském regionu. Nyní tyto záměry hodláme převést do praxe," uzavřel Christian Rosner, generální ředitel skupiny S&T AG.

Na jaře roku 2007 společnost S&T převzala otěže mezinárodní konzultační společnosti IMG (The Information Management Group). Počet poboček skupiny S&T se tak díky této akvizici rozšířil kromě několika evropských poboček o filiálky ve Spojených státech, Japonsku a Číně. Americká pobočka byla v září prodána, avšak o to intenzivněji S&T hodlá rozšiřovat působnost poboček v Asii a tím i svoje obchodní aktivity v tomto regionu. Společnost S&T rovněž plánuje založení poboček zcela nových.

Článek ze dne 22. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od S&T CZ s.r.o.