logo

AuditPro 5.5 hlídá veškeré neautorizované zásahy do počítačů

Nová verze programu přináší více než 50 vylepšení a funkcí zaměřených zejména na úsporu času a snížení nákladů v IT. AuditPro také chrání firemní počítače před nepovolenými instalacemi softwaru, pomáhá šeřit spotřební materiál, účinně bojuje proti firemnímu softwarovému pirátství a významně snižuje náklady na provoz informačních technologií.

Společnost truconneXion uvedla na trh novou verzi softwaru AuditPro, který zabraňuje šíření pirátského softwaru ve firmě a pomáhá efektivně hospodařit se softwarem a hardwarem. AuditPro ve verzi 5.5 pomáhá zamezit neautorizovaným instalacím softwaru a nově upozorňuje i na manipulaci s hardwarem - demontáže či svévolné instalace počítačových komponent a podobně. "Nová verze automaticky upozorní na veškerou neautorizovanou činnost uživatelů počítačů a umožní správci sítě včas reagovat. Správce má aktuální seznam všech součástí počítačové sítě - jak softwaru, tak hardwaru - jako na dlani," řekl Robert Kleiner, ředitel pro strategický rozvoj společnosti truconneXion. "Díky verzi 5.5 navíc rychleji a přehledněji než kdykoli předtím."

Mezi další inovace AuditPro 5.5 patří zjednodušení přípravy přehledů dokumentujících stav firemního IT až na dvě klepnutí myší, detekce souběžného používání počítačových programů, rozlišení úrovní přístupu do jednotlivých částí programu pro různé skupiny uživatelů nebo vedení skladu spotřebního materiálu. "Základní informace o jakémkoli počítači v síti jsou k dispozici do třiceti vteřin. Správce má ihned přehled o hardwarové sestavě, instalovaném softwaru či základní informace o uživateli počítače," vyjmenoval Kleiner.

Instalaci do počítačové sítě a užívání programu usnadňuje uživateli inteligentní průvodce a nápověda - takzvaný AuditPro Asistent. Pro rychlou kontextovou nápovědu slouží takzvané Baloon tipy. "S novými průvodci zvládne provedení softwarového auditu opravdu každý," dodal Kleiner.

Release Candidate AuditPro 5.5 bude na auditpro.cz k dispozici od 12. května 2009. Nová verze bude oficiálně uvolněna k 1. červnu 2009. Zákazníci, kteří mají platnou licenci AuditPro update, získají novou verzi zdarma.

Nová verze ušetří ještě více času a zbaví rutiny

Pokud firma provozuje více než deset počítačů, je pro správce sítě velmi obtížné trvale monitorovat zásahy uživatelů do počítačů a celé IT sítě. Na neustálou kontrolu nezbývá čas. Často dochází k instalacím nežádoucího softwaru, zahlcování datových úložišť audiovizuálními soubory nebo k neautorizovaným demontážím hardwarových komponent počítačů.

Celosvětovým trendem ve vývoji softwaru je zjednodušování procesů. Času je stále méně, požadavky na kvalitu a výkon rostou. "Novou verzi AuditPro jsme se proto rozhodli neobohacovat o stovky nových funkcí, ale urychlit cestu k výslednému požadovanému efektu - mít pevně pod kontrolou firemní IT a náklady na jeho provoz. Nová verze tento požadavek řeší velmi efektivně," uvedl Robert Kleiner.

"AuditPro ve verzi 5.5 automatizuje dohled nad užíváním veškeré firemní IT infrastruktury. Správci mají dokonalý přehled o tom, co se na síti děje, protože AuditPro je na veškeré nestandardní dění upozorní," pokračoval Kleiner.

Jakub Lukeš, obchodní specialista AuditPro, doplnil : "Hlavním zdrojem všech inovací produktu jsou naši dlouhodobí uživatelé. Jde především o jejich čas a vložené úsilí. Spolupráce s nimi vynesla AuditPro mezi nejžádanější systémy v oboru a nastavila pomyslnou laťku pro další vývoj. Věřím, že stejně jako oni ocení novou verzi i noví zákazníci."

AuditPro patří mezi světovou špičku v oblasti takzvaných auditovacích nástrojů. Jde o systém inteligentní správy softwarových licencí, správy IT majetku a monitoring jeho skutečného využívání - takzvaný Software Asset Management (SAM). Cílem nasazení auditovacího nástroje do počítačové sítě je optimalizace investic do počítačů, maximalizace využití stávajících zdrojů a omezení nežádoucích aktivit uživatelů - od nepovolených instalací softwaru až po hraní her v pracovní době.

Systém AuditPro je distribuován mezinárodní distributorskou sítí v šesti jazykových mutacích - české, slovenské, anglické, polské, maďarské a ruské. K dnešnímu dni se jeho pomocí audituje více než 600 tisíc firemních počítačů. Licence pro domácí užití (plná verze pro maximálně pět počítačů) je poskytována zdarma.

Další články k tématům - auditpro - IT - sítě - softwaru - Robert Kleiner - Jakub Lukeš

Článek ze dne 13. května 2009 - středa

Další články od truconneXion a.s.

Vánoční soukromé aktivity zaměstnanců na internetu

Proč firmy chtějí monitoring aktivit zaměstnanců na internetu

Výpočetní technika zaměstnanců pod dohledem

Nelegální software v Česku podle analýzy AuditPro a truconneXion

Monitoring zaměstnanců zlepšuje pracovní morálku úředníků

Analýza nelegálního softwaru podle krajů ČR

Internet pro soukromé účely je zneužíván nejčastěji po obědě

AuditPro7: proaktivní řešení se snadným ovládáním a vnitřní inteligencí

Monitoring zaměstnanců se loni v českých firmách stal převažujícím fenoménem

Nová verze AuditPro 7 výrazně usnadní zavedení pořádku při správě IT a vytěží maximum z dostupných informací

Vánoční nákupy na internetu rozptylují zaměstnance

AuditPro je jedničkou na ruském trhu

truconneXion kupuje FairNet

Zapomeňte na Facebook a hry v práci

truconneXion získává za AuditPro od Microsoftu ocenění Partner roku pro střední a východní Evropu

Nelegální software podle krajů ČR

O hravé zaměstnance už nestojíme

Krize naučila zaměstnavatele podrobně sledovat využití svých IT zdrojů

BSA v USA odměňuje, v Čechách pracují udavači nelegálního softwaru zadarmo

Sociální sítě hýbou světem internetu, ale také pracovní dobou českých zaměstnanců

AuditPro 5.5 hlídá veškeré neautorizované zásahy do počítačů

Propuštění zaměstnanci podávají udání na bývalé zaměstnavatele

Český software AuditPro v 11 zemích a s rekordními výsledky

truconneXion a Gopas partnery licenčních seminářů Microsoftu

Vše co potřebujete vědět o efektivním hospodaření se softwarem aneb Software Asset Management v kostce

Za první 2 měsíce více než 50 tisíc prodaných licencí AuditPro verze 5

truconneXion uvádí nový AuditPro 5.0