logo

AuditPro7: proaktivní řešení se snadným ovládáním a vnitřní inteligencí

Společnost truconneXion představuje po úvodním betatestovýní novou verzi programu AuditPro ve verzi 7. AuditPro7 dává firmám okamžitý přehled o všem podstatném, co se děje s firemním IT. Produkt je také díky snadnému ovládání více zpřístupněn uživatelům z řad menších firem.

Právě maximální jednoduchost, přehlednost a především vnitřní inteligenci nového produktu založenou na předem definovaných kritických událostech staví společnost truconneXion jako základní charakteristiky nové verze svého klíčového produktu, díky němuž dosavadní lídr trhu získá ještě větší náskok před konkurencí.

"AuditPro7 je jeden z mála IT nástrojů vůbec, který komplexně řeší problematiku SAM, a to s naprosto minimálními nároky na čas, znalosti a přípravu jeho uživatele. V rámci nově navrženého ovládacího a prezentačního rozhraní má uživatel v reálném čase na jedné obrazovce ucelený přehled o všem podstatném, co se děje ve firemní síti, a to hned z několika pohledů, které jsou klíčové pro efektivní rozhodování o IT,“" popisuje novou verzi programu Robert Kleiner, ředitel pro strategický rozvoj společnosti truconneXion, podle něhož jde o myšlenkově a vizuálně největší změnu v rámci více než desetiletého vývoje původního softwaru AuditPro.

Robert Kleiner dokládá, že novinka AuditPro7 se v základním přístupu posunula ještě dále. "To, co nabídne AP7, už není pouhé - user friendly solution -, ale skutečné proaktivní řešení problematiky. AuditPro 7 totiž sleduje důležité události na síti za vás a v okamžiku, kdy je třeba zareagovat, je sám předloží odpovědné osobě k řešení. Takže lze například vědět - míra nelegality softwaru XY na naší síti dosáhla 10 %, uživatel Standa Vlk právě překročil hranici 95 % zaplnění svého disku nebo hraje zakázanou hru 50 minut denně. Jinými slovy to nové je, že se jedná o živý organismus, který neustále sleduje důležité skutečnosti týkající se efektivity uživatelů či správy a využívání HW/SW."

Společnost truconneXion tak předkládá schéma, které není obvyklé nejen v oboru SAM, ale ani v počítačích obecně. Oprávněná osoba nemusí neustále klikat na důležité reporty, jestli jí něco neuniká - program AuditPro7 sám oznámí, že nastala důležitá událost, a předloží celý její kontext.

Navíc - některá obecně uznávaná schémata řešení v podniku, například ISO 19770 na řešení problematiky SAM, jsou přímo součástí vnitřní inteligence AuditPro7. Není proto potřeba jako doposud dlouze plánovat, co vše je třeba udělat, abychom byli ISO kompatibilní. Program obsahuje přímo kompletní výčet kroků, které je třeba zabezpečit, abychom mohli být certifikováni. Ty úkony, které jdou uvnitř organizace automatizovat, samostatně vyřeší - například čtvrtletní report stavu softwaru. Jiné zkrátka vhodným způsobem připomene (například povinnost jmenovat SAM manažera) a vysvětlí, co to znamená.

Aplikace pro firmy od 10 do 10000 osobních počítačů

Zatímco dříve byli s programem schopni pracovat pouze správci sítí a kvalifikovaný IT personál, díky AuditPro7 společnost truconneXion nabízí efektivní nástroj, se kterým mohou pracovat a spravovat jej přímo manažeři firem mimo okruh IT odborníků. Cenná data o provozu firmy ve formě jasných a graficky propracovaných reportů tak budou snadno přístupná i společnostem ze segmentu malých firem, a to už od velikosti deseti osobních počítačů. TruconneXion zdůrazňuje, že robustnost aplikace umožňující nasazení ve firmách, v nichž je například v chodu i více než deset tisíc PC, zůstává zachována.

Zavedení produktu je dokonce snazší než kdykoli předtím. "Instalační wizzard používá vlastní ,inteligenci‛ a nastaví optimální fungování s ohledem na prostředí zákazníkovy sítě. Nasadit AuditPro tak zvládne v podstatě i laik. Pro ty, kteří chtějí podrobně definovat každý krok implementace, je samozřejmě možné nastavit takzvaný ruční režim, ale domníváme se, že v 90 % případů k tomu nedojde a instalace proběhne naprosto typizovaně," vysvětluje Martin Hnízdil, marketingový manažer firmy truconneXion.

Pro stávající zákazníky i nové zájemce o produkt AuditPro, který je od 15.3. 2011 možné nakupovat prostřednictvím webu, obchodníků firmy truconneXion či její partnerské sítě, připravila společnost truconneXion sérii bezplatných webinářů, k nimž se lze zaregistrovat na webu AuditPro.cz.

"AuditPro bude k dispozici nejenom v české a slovenské verzi. Lokalizovanou verzi budou moci využívat také zákazníci na polském, ruském a maďarském trhu, kde všude patří AuditPro k nejrozšířenějším produktům v oboru specializovaného SAM. Předpokládáme, že s novou verzí budeme schopni oslovit další trhy, proto připravujeme mutaci ve španělštině a němčině, ale zvažujeme například i čínštinu," předestírá plány na další expanzi AuditPro Martin Hnízdil ze společnosti truconneXion.

Aktuálně je v provozu 900 tisíc licencí AuditPro. V České republice má AuditPro 70 % podíl.

Další články k tématům - AP7 - AuditPro - AuditPro7 - ISO 19770 - SAM - webinář - Robert Kleiner - Martin Hnízdil

Článek ze dne 16. března 2011 - středa

Další články od truconneXion a.s.

Vánoční soukromé aktivity zaměstnanců na internetu

Proč firmy chtějí monitoring aktivit zaměstnanců na internetu

Výpočetní technika zaměstnanců pod dohledem

Nelegální software v Česku podle analýzy AuditPro a truconneXion

Monitoring zaměstnanců zlepšuje pracovní morálku úředníků

Analýza nelegálního softwaru podle krajů ČR

Internet pro soukromé účely je zneužíván nejčastěji po obědě

AuditPro7: proaktivní řešení se snadným ovládáním a vnitřní inteligencí

Monitoring zaměstnanců se loni v českých firmách stal převažujícím fenoménem

Nová verze AuditPro 7 výrazně usnadní zavedení pořádku při správě IT a vytěží maximum z dostupných informací

Vánoční nákupy na internetu rozptylují zaměstnance

AuditPro je jedničkou na ruském trhu

truconneXion kupuje FairNet

Zapomeňte na Facebook a hry v práci

truconneXion získává za AuditPro od Microsoftu ocenění Partner roku pro střední a východní Evropu

Nelegální software podle krajů ČR

O hravé zaměstnance už nestojíme

Krize naučila zaměstnavatele podrobně sledovat využití svých IT zdrojů

BSA v USA odměňuje, v Čechách pracují udavači nelegálního softwaru zadarmo

Sociální sítě hýbou světem internetu, ale také pracovní dobou českých zaměstnanců

AuditPro 5.5 hlídá veškeré neautorizované zásahy do počítačů

Propuštění zaměstnanci podávají udání na bývalé zaměstnavatele

Český software AuditPro v 11 zemích a s rekordními výsledky

truconneXion a Gopas partnery licenčních seminářů Microsoftu

Vše co potřebujete vědět o efektivním hospodaření se softwarem aneb Software Asset Management v kostce

Za první 2 měsíce více než 50 tisíc prodaných licencí AuditPro verze 5

truconneXion uvádí nový AuditPro 5.0