logo

Nová verze AuditPro 7 výrazně usnadní zavedení pořádku při správě IT a vytěží maximum z dostupných informací

Problematikou hospodaření s IT investicemi se zabývala konference SAM v kostce 2010. Firmám leží v softwarových licencích až třetina IT majetku, často se ale chovají, jako by si toho nebyly vědomy. Pořádek v licencích ušetří firmám až 30 procent nákladů.

Snižování nákladovosti informačních technologií a jejich úspornější správa patří mezi nejčastěji skloňované termíny profesionálů v oblasti informačních technologií. Prostor pro úspory tu rozhodně stále ještě je, řada firem může velmi rychle a velmi snadno snížit až o 30 % náklady v oblasti auditu svých licenčních potřeb.

Audit přitom představuje teprve začátek. S využitím dalších kroků, jako je zapojení monitoringu či správa veškerého IT majetku, mohou být úspory v IT mnohem výraznější. Takové je klíčové konstatování konference SAM v kostce 2010, která se za účasti dvou set posluchačů a zhruba desítky autorit z oboru konala 24. listopadu 2010 v Praze a jejímž odborným garantem se stala technologická společnost truconneXion.

Podle Roberta Kleinera, ředitele pro strategii a člena představenstva truconneXion, byl uplynulý rok v oblasti software asset managementu (SAM) právě ve znamení výrazného růstu zájmu společností o monitoring zaměstnanců. "Efektivita zaměstnanců se v době krize ocitla ve středu zájmu absolutní většiny firem, které se ji rozhodly řešit - a to jim dává dobrý vklad i do budoucna. Očekáváme, že po otázce ,Hrají si, nebo pracují?‘ přijdou v roce 2011 na řadu další klíčové otázky týkající se správy IT majetku - Kolik čeho reálně používám? Mám si počítač koupit, nebo najmout? Která z investic do IT mi přinese největší efekt?" uvádí Robert Kleiner.

Na většinu těchto otázek lze najít odpovědi v případě, že uvedeme v život SAM a správu IT aktiv jako takovou. Nástroje SAM umožňují nejen provést okamžitou evidenci IT majetku, ale také pragmaticky rozhodovat a relevantně reagovat na důležité události. S přechodem z prvotního stavu chaosu, kdy firma nemá přehled ani o tom, co vlastní, do stavu jasného vědomí o hodnotě IT zdrojů a jejich dynamického plánování, jsou pak spojené ještě výraznější úspory než již zmíněných 30 % celkových IT nákladů - jejich výše závisí na konkrétní situaci firmy.

Nová verze AuditPro ještě více usnadní zavedení pořádku ve správě IT aktiv

Podle poznatků truconneXion se vedle monitoringu zaměstnanců dá nejrychleji uspořit v oblasti inventarizace IT zdrojů, zejména pak softwarových licencí. Často se totiž nakupuje software, který nikdo nepotřebuje. Podle zjištění truconneXion se investice do softwaru vyhazují oknem, protože management nedostává relevantní údaje.

Ředitel společnosti Outsourcing Solutions Jiří Jakeš toto zjištění potvrzuje: "Problém je v tom, že management často nevnímá hodnotu SW jako firemní majetek. Kdyby si byly firmy vědomy, že v něm mají uloženu až jednu třetinu hodnoty IT, chovaly by se jinak," je přesvědčen Jiří Jakeš.

Nejvýznamnější domácí konference v oblasti SAM se stala příležitostí pro uvedení nové verze auditovacího nástroje AuditPro verze 7. Původní český software potvrzuje svoje výsadní postavení nejenom v České republice, kde tento produkt aktuálně ovládá 75 % trhu specializovaných SAM nástrojů, ale také na Slovensku, v Rusku a Polsku. Pozice jedničky na trhu posílila také díky akvizici společnosti FairNet v září tohoto roku.

"Dlouho jsme si lámali hlavu, kterým směrem se má nová verze AP 7 ubírat, takže jsme byli před jejím prvním odhalením na veřejnosti opravdu napjatí. Pozitivní reakce účastníků konference však naprosto překonaly naše očekávání. Ambicí nové verze totiž není nic menšího než výrazně usnadnit zavedení pořádku při správě IT aktiv a vytěžit při ní maximum z dostupných informací," reprodukuje odezvu ze strany zákazníků a partnerů Robert Kleiner ze společnosti truconneXion.

Šest nejčastějších důvodů chaosu v licencích :

Další články k tématům - AuditPro - FairNet - konference - licence - management - SAM - úspory - Robert Kleiner - Jiří Jakeš

Článek ze dne 9. prosince 2010 - čtvrtek

Další články od truconneXion a.s.

Vánoční soukromé aktivity zaměstnanců na internetu

Proč firmy chtějí monitoring aktivit zaměstnanců na internetu

Výpočetní technika zaměstnanců pod dohledem

Nelegální software v Česku podle analýzy AuditPro a truconneXion

Monitoring zaměstnanců zlepšuje pracovní morálku úředníků

Analýza nelegálního softwaru podle krajů ČR

Internet pro soukromé účely je zneužíván nejčastěji po obědě

AuditPro7: proaktivní řešení se snadným ovládáním a vnitřní inteligencí

Monitoring zaměstnanců se loni v českých firmách stal převažujícím fenoménem

Nová verze AuditPro 7 výrazně usnadní zavedení pořádku při správě IT a vytěží maximum z dostupných informací

Vánoční nákupy na internetu rozptylují zaměstnance

AuditPro je jedničkou na ruském trhu

truconneXion kupuje FairNet

Zapomeňte na Facebook a hry v práci

truconneXion získává za AuditPro od Microsoftu ocenění Partner roku pro střední a východní Evropu

Nelegální software podle krajů ČR

O hravé zaměstnance už nestojíme

Krize naučila zaměstnavatele podrobně sledovat využití svých IT zdrojů

BSA v USA odměňuje, v Čechách pracují udavači nelegálního softwaru zadarmo

Sociální sítě hýbou světem internetu, ale také pracovní dobou českých zaměstnanců

AuditPro 5.5 hlídá veškeré neautorizované zásahy do počítačů

Propuštění zaměstnanci podávají udání na bývalé zaměstnavatele

Český software AuditPro v 11 zemích a s rekordními výsledky

truconneXion a Gopas partnery licenčních seminářů Microsoftu

Vše co potřebujete vědět o efektivním hospodaření se softwarem aneb Software Asset Management v kostce

Za první 2 měsíce více než 50 tisíc prodaných licencí AuditPro verze 5

truconneXion uvádí nový AuditPro 5.0