logo

truconneXion kupuje FairNet

Společnost truconneXion - lídr českého trhu v oboru Software Asset Managementu, uskutečnil akvizici svého největšího konkurenta - firmy FairNet, která se se svým produktem PCinfo vypracovala během jedenácti let na pozici dvojky domácího trhu a celkem realizovala 360 tisíc instalací.

Původnímu českému softwaru AuditPro se otevřela cesta k dalším statisícům počítačů nejenom v České republice, ale také na Slovensku a v Polsku. Technologická společnost truconneXion, která ho vyvíjí a prodává, oznámila akvizici svého největšího konkurenta na domácím trhu, společnosti FairNet.

AuditPro, nejrozšířenější auditovací software v oboru Software Asset Managementu (SAM), který v průběhu uplynulých let vstoupil do povědomí nejenom odborné veřejnosti jako nástroj pro monitorování efektivity zaměstnanců, tak v průběhu následujících měsíců nahradí konkurenční produkt PCinfo.

Sdružený tržní podíl obou produktů v České republice činí v současnosti více než 75 %.

Adam Mikula, ředitel společnosti FairNet, k transakci uvedl : "Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout velmi kvalitní produkt s mimořádným vývojovým zázemím. Místo boje s konkurencí chceme své síly naplno nasměrovat na podporu a servis zákazníků."

"Společnost FairNet má kromě jiného velmi silnou pozici v oblasti státní správy a veřejného sektoru. Výrazné rozšíření portfolia zákazníků nám navíc umožní ještě navýšit investice do vývoje a podpory našeho řešení a povede k dalšímu výraznému posílení našich pozic na trhu," komentoval akvizici Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion.

AuditPro získává koupí společnosti FairNet prostor i pro další expanzi v zahraničí, zejména v Polsku a na Slovensku. V těchto dvou zemích měl software PCinfo stovky zákazníků, kteří významně rozšíří stávající portfolio společnosti truconneXion, jež v těchto dvou zemích rovněž úspěšně působí.

Všem zákazníkům FairNetu, kteří využívají PCinfo s platnou licencí, bude v blízké době nabídnuta odpovídající verze produktu AuditPro, který bude od nového roku jedinou podporovanou platformou.

Finanční podrobnosti akvizice nebyly zveřejněny.

Další články k tématům - akvizice - auditovací - AuditPro - FairNet - konkurent - PCinfo - SAM - vývoj - Adam Mikula - Robert Kleiner

Článek ze dne 30. září 2010 - čtvrtek

Další články od truconneXion a.s.