logo

Studenti VŠMIE nahlédnou do chodu softwarové firmy

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VSMIE) zahájila v tomto akademickém roce spolupráci se softwarovou společností AspectWorks, s.r.o. Spolupracovat budou především v oblasti vývoje jazyka JAVA, metodiky vývoje softwaru, kvality a testování.

Společnost AspectWorks, s.r.o. se rozhodla pro spolupráci s VŠMIE s cílem propojit akademickou půdu s reálným světem IT. Velkým problémem absolventů vysokých škol je nepřipravenost pro praktické vykonávání povolání. "Velmi pečlivě si proto vybíráme nové specialisty do týmu. Hledáme inteligentní a perspektivní jedince. Jedna z možností, jak získat takovéto lidi, je podílet se na jejich vzdělávání a profesní výchově," říká Ing. Dominika Speváková, HR and Resource Manager společnosti AspectWorks. "Věříme, že právě VŠMIE je ta správná volba, kde budeme moci prokázat, jak dobře funguje spojení studentů a praxe. Rádi bychom se stali přínosem pro studenty tím, že jim pomůžeme nabýt nové znalosti a zkušenosti. Na druhé straně doufáme, že si na této škole můžeme vychovat potenciální zaměstnance."

"Tým AspectWorks je složen ze seniorních specialistů - IT architektů, vývojářů, business analytiků, projektových manažerů a testerů. Ti připravují pro studenty jak přednášky a workshopy, tak témata pro bakalářské práce. Pracovníci AspectWorks budou také odbornými poradci a garanty těchto prací," uvádí Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE. "Spolupráce probíhá v rámci oboru Aplikovaná informatika," dodává Řechka.

Spolupráce školy se softwarovou společností je výhodnou pro obě strany. Obsah přednášek je nyní založen nejen na teoretických poznatcích, ale obohacuje se i o praktické hledisko specialistů. Studenti mají jedinečnou možnost získat praktické zkušenosti odborníků z IT prostředí a utvářet si obraz o fungování softwarové firmy, což jim pomůže při výkonu budoucího povolání.

Další články k tématům - AspectWorks - IT - softwarové - VŠMIE - vývoje - Dominika Speváková

Článek ze dne 2. listopadu 2009 - pondělí

Další články od VŠMIE a.s.