share itpoint.cz

Rozvoj technologií bude hnacím motorem transformace podnikání

Podle studie Accenture Technology Vision 2017 stále rychlejší rozvoj technologií zaměřených na člověka v rámci umělé inteligence, digitálních ekosystémů a tržišť vyvolá během následujících tří let zásadní posun v podnikání.

Doporučený tématický odkaz:

Téma letošní zprávy "Technologie pro lidi" je výzvou k činu pro lídry v oblasti podnikání a technologií, aby aktivně navrhovali a řídili technologie, které by zvyšovaly a rozšiřovaly lidské schopnosti. Studie uvádí, že jsme svědky zrodu technologie od lidí pro lidi - technologie, která plynule předvídá naše potřeby a poskytuje maximálně personalizované zážitky.

"Závratné tempo technologických změn přináší největší vynálezy od úsvitu informačního věku. Tím, že technologie přetváří to, jak pracujeme a žijeme, přináší významné výzvy pro společnost a vytváří nové příležitosti. V konečném důsledku mají lidé kontrolu nad vytvářením změn, které ovlivní naše životy. My zastáváme optimistický pohled na věc a domníváme se, že vnímaví a zodpovědní manažeři zajistí, že budou mít nové technologie pozitivní dopad," říká Paul Dougherty, ředitel pro technologie a inovace společnosti Accenture.

V rámci Technology Vision společnost Accenture provedla průzkum mezi vice než 5400 vedoucími pracovníky v oblasti podnikání a IT na celém světě. Téměř devět z deseti respondentů (86%) uvedlo, že i když jednotlivé technologie rychle postupují kupředu, průlomy v oblasti inovací vytváří právě multiplikační efekt těchto technologií.

Technology Vision podrobně popisuje způsob, jímž mohou lidé díky pokroku v oblastech umělé inteligence, internetu věcí a analytiky objemných dat navrhovat technologii, která je schopná se učit přemýšlet více jako lidé, být neustále v souladu s jejich touhami a potřebami a pomáhat je prosazovat.

Tento přístup k technologii zaměřený na člověka se v podnikání vyplatí, protože přední společnosti přetransformují své vztahy z poskytovatele na partnera - a zároveň se přetransformují zevnitř.

Accenture již téměř 17 let systematicky zkoumá podnikatelské prostředí, aby identifikovala vznikající trendy v oblasti technologií, které mají největší potenciál provést zásadní posun v podnicích a odvětví.

Klíčové technologické trendy pro úspěch v podnikání v dnešní digitální ekonomice:

  • Ekosystémy jako makrokosmy - platformové společnosti, které poskytují jednotný přístupový bod k více službám, úplně rozbily pravidla toho, jak společnosti fungují a konkurují si. Nejen, že společnosti potřebují platformovou strategii, potřebují i bohatý a robustní přístup, aby mohly v této informační éře zaujmout vůdčí postavení. Již teď více než čtvrtina (27 %) řídících pracovníků v průzkumu uvedla, že digitální ekosystémy přetvářejí způsob, jakým jejich organizace přinášejí hodnotu.
  • Design zaměřený na člověka - rozhodnutí o designu technologií jsou přijímána lidmi pro lidi. Technologie se přizpůsobuje tomu, jak se chováme, a učí se od nás, aby zlepšila naše životy, které jsou díky ní bohatší a přinášejí nám větší naplnění. 80% řídících pracovníků v průzkumu souhlasí, že organizace musí pochopit nejen to, kde jsou lidé dnes, ale také to, kde chtějí být, musejí tedy přizpůsobit technologii tak, aby je provázela k dosažení žádoucích výsledků.
  • Tržiště pracovní síly - počet pracovních platforem na zakázku a online řešení pro řízení práce strmě stoupá. V důsledku toho progresivní společnosti rozpouštějí tradiční hierarchie a nahrazují je trhy pracovních talentů, což je zase motorem nejvýraznější hospodářské transformace od průmyslové revoluce. Důkaz - 85% řídících pracovníků v průzkumu uvedlo, že plánuje během dalšího roku zvýšit využití nezávislých pracovníků na volné noze.
  • Umělá inteligence (AI) - je novým uživatelským rozhraním (UI). Přichází období zralosti umělé inteligence (AI - Artificial Intelligence), která řeší velké i malé problémy zjednodušením nebo interakcí a jejich smart provedením. AI se stává novým uživatelským rozhraním (UI - User Interface) a podporuje tak způsob, jakým provádíme transakce v systémech a jak v nich komunikujeme. 79% respondentů průzkumu souhlasí s tím, že AI přinese revoluci ve způsobu, jak získávají informace od zákazníků a jak s nimi komunikují.
  • Krok do neznáma - aby uspěly v digitální ekonomice, musejí se podniky vydat na neprobádané území. Místo toho, aby se zaměřily pouze na zavádění nových výrobků a služeb, měly by přemýšlet v širším měřítku - chopit se příležitostí a zavést pravidla a normy pro zcela nová odvětví. Ve skutečnosti 74% řídících pracovníků v průzkumu uvedlo, že jejich organizace vstupuje do zcela nových digitálních odvětví, která musejí být teprve vymezena.

Článek Accenture Central Europe ze dne 1. února 2017 - středa, čteno 444x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články Accenture Central Europe

Jak na vyrovnání platové nerovnosti mezi...

Rozvoj technologií bude hnacím motorem t...

Accenture Cloud Platform rozšiřuje možno...

Digitální věk vyžaduje zahájení revoluce...

Kybernetická bezpečnost z pohledu bezpeč...

Technologie umělé inteligence zkvalitní ...

V digitální ekonomice se investice do za...

Amélia pomáhá firmám v zavádění umělé in...

Inteligentní automatická platforma Accen...

Prohlédněte si před nákupem svůj nový vů...

Nábor specialistů na SAP technologie v Č...

Investice do zaměstnanců v éře digitální...

Nové analytické aplikace Accenture

Mobilní aplikace jsou nezbytné pro růst ...

Konference CIO AGENDA 2015 s podporou Ac...

Klíčová role telekomunikačních operátorů...

Aktuální globální trendy podnikání zítřk...