logo Google Czech Republic, s.r.o.

Služba Knihy Google Play přichází do České republiky

Služba Knihy Google Play startuje v Česku a nabízí českým knižním nakladatelstvím nové příležitosti, díky kterým mohou prodávat své elektronické tituly a zviditelnit tak knihy prostřednictvím dalšího uživatelského kanálu.

Uživatelům tato služba přináší nové možnosti, jak získat miliony knižních titulů včetně novinek a bestsellerů v různých jazycích a bude dostupná jako webová verze nebo jako aplikace na mobilních zařízeních. Česká republika je jednou z devíti zemí, kde byla tato služba dnes spuštěna.

Služba Knihy Google Play umožňuje čtenářům nakupovat knihy do chytrých zařízení a vytvářet si tak svou vlastní online knihovnu. Na Google Play jsou v tuto chvíli k dispozici více než 2 miliony publikací včetně bestsellerů, klasické literatury, ale i naučných a odborných knih od vydavatelů z mnoha zemí. Nabídka bude postupně obohacena také o knihy v češtině.

V České republice projevilo jako první zájem prodávat své tituly na Google Play nakladatelství GRADA, jehož knihy čtou miliony čtenářů v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Nakladatelství každý den vydává jednu až dvě tištěné knihy, na trh uvádí i tisíce svých titulů v elektronické podobě. GRADA zároveň již několik let úspěšně používá službu Knihy Google, která nakladatelství významně rozšířila okruh čtenářů.

Před samotnou koupí knihy je uživateli k dispozici její náhled, na základě kterého se může rozhodnout, jestli si knihu zakoupí. Samotnou koupi pak lze zrealizovat na webové stránce play.google.com/store/books nebo v aplikaci na Android zařízeních. Kromě placených titulů mohou uživatelé vybírat i z nabídky publikací zdarma.

Aplikace Knihy Google Play následně funguje i jako čtečka a díky automatické synchronizaci se uživatel může vrátit ke svému rozečtenému titulu na jakémkoliv zařízení, které využívá. Uživatelé mohou pokračovat ve čtení i bez internetového připojení.

Aplikace Knihy Google Play je dostupná pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android v online obchodě Google Play a pro iOS zařízení v App Store. Pro čtení knih mohou uživatelé využívat i další vybrané čtečky.

Součástí služby je i standardní zabezpečení ochrany autorských práv. Společnost Google uvítá zájem všech českých nakladatelů, kteří by rádi své knihy prodávali prostřednictvím obchodu Google Play.

Aktuální statistiky Google Play:

Další články k tématům - Android - tablet - telefon - zdarma

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 19. července 2013 - pátek

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.