logo Google Czech Republic, s.r.o.

Supraphon na YouTube

Supraphon spouští nový partnerský kanál youtube.cz/supraphon a rozšiřuje tak portfolio služeb pro umělce, které zastupuje, včetně komplexnější ochrany autorských práv. Projekt je součástí programu Google pro českou kulturu, jehož cílem je uchování a šíření české kultury a umění.

Po vlastním online obchodu Supraphonline.cz spouští hudební vydavatelství nový partnerský kanál na YouTube, který kromě zajímavého dodatečného zásahu nabídne také inovativní možnosti ochrany autorských práv (technologie Content ID) a zpeněžení audiovizuálního obsahu (pomocí programu Google AdSense).

Supraphonu a jeho umělcům se vzhledem k bohaté hudební tvorbě otevírá na YouTube velká online příležitost. Na videoportálu zároveň významně vzroste objem českého originálního obsahu, který mohou zhlédnout uživatelé z Čech i celého světa.

"Internet má v současné době pro hudební videa minimálně stejný ne-li větší význam než televize. YouTube je centrem videa na internetu, a proto jsme partnerství s ním cítili jako naprostou prioritu. Spolupráce nám přinese větší kontrolu a přehled o užívání audio i video obsahu námi zastupovaných interpretů a další možnost jeho monetizace", uvádí za Supraphon jeho New Business Manager Antonín S. Milata a pokračuje: "Nechceme nikomu bránit či blokovat možnost náš obsah používat, naopak, partnerství vidíme jako otevřenou bránu k dalším možnostem spolupráce s mnoha talentovanými umělci a interprety ve všech kulturních oblastech."

"V rámci programu Google pro českou kulturu se od loňského roku snažíme zapojit významné české partnery, jejichž jedinečný obsah, umění a kulturní či historické dědictví můžeme virtuálně uschovat a zpřístupnit pro ty, kteří o to mají zájem", říká Petr Kuneš, manažer pro strategická partnerství českého Googlu a dodává: "Supraphon je jedním z klíčových českých hudebních vydavatelství. Nejenom, že významně rozšíří originální český obsah na YouTube, ale zároveň pomocí téže technologie ochrání autorská práva svých umělců a jejich tvorbu zpeněží ve virtuálním prostoru."

Kanál Supraphonu přinese audiovizuální obsah například od Karla Gotta, Václava Neckáře, Tata Bojs, NightWork a spousty dalších mladých talentovaných umělců. Supraphon již delší dobu se svými interprety natáčí pro YouTube exkluzivní videa ze zákulisí nahrávání alb, křtů a plánuje i další speciality a jedinečný obsah, na který se fanoušci české hudby mohou těšit.

Partnerský kanál, který mohou využít pravidelní tvůrci obsahu, jejichž videa si již oblíbilo mnoho uživatelů, nabízí umělcům a tvůrcům originálního obsahu hned několik výhod. Kromě grafického přizpůsobení kanálu mohou partneři svůj vlastní obsah monetizovat, tj. získávat finanční příjmy z video nebo interaktivní reklamy, kterou mají inzerenti zájem zobrazovat u jejich videí.

Další velkou výhodou pro partnery je možnost využít speciální technologii "ID obsahu" (Content ID) pro ochranu autorských práv, která dokáže originální obsah a jeho jednotlivé části identifikovat a následně odstranit nebo zpeněžit ve prospěch jeho majitele či tvůrce.

Supraphon je tak novým členem rodiny českých partnerských kanálů na YouTube, kam už patří oblíbená Show Jana Krause, komik Ruda z Ostravy, české televizní stanice a mnoho dalších.

Kromě portálu YouTube využívá Supraphon i sociální sítě včetně vlastní Stránky na Google+.

Další články k tématům - audio - Google - reklama - Supraphon - video - YouTube - Antonín Milata - Petr Kuneš

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 22. března 2012 - čtvrtek

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.