logo Greendata s.r.o.

Datacentrum DC6.cz představuje online housing

Zcela nový způsob housingu připravilo DC6.cz pro zákazníky serverového prodejce CZECH-SERVER.CZ. Tito zákazníci si v rámci objednávkového procesu mohou své nově zakoupené servery nechat zahousovat v rámci DC6.cz. Nabídka je vhodná i pro nákup a provoz geograficky oddělených záložních serverů.

Stále se zrychlující pracovní tempo, nejen v IT odvětví, se podepisuje na hledání nových cest, jak šetřit čas a peníze. Jednu takovou cestu si připravilo datové centrum DC6.cz pro zákazníky českého prodejce nových i repasovaných serverů CZECH-SERVER.CZ.

Online Rackhousing

Jednotlivci nebo firmy, kteří se rozhodnou místo pronájmu serverů nebo cloudu pro nákup a následný housing vlastních serverů, mají nově u CZECH-SERVER.CZ možnost využít služby online housing. Při nákupu vybraného HW je v rámci prodejního procesu možné servery nechat zahousovat, tj. uložit server v datacentru. Na výběr jsou čtyři varianty.

Serverhousing nebo Rackhousing

Aby server mohl být zahousován, je potřeba pro něj vybrat správný prostor. Pokud zákazník kupuje pouze jeden server, může využít jednotlivého serverhousingu v rámci racku, který má CZECH-SERVER.CZ pro tyto účely přidělený.

Pokud ale zákazník již někde servery housuje a chce provést konsolidaci, popř. kupuje větší množství serverů, může využít služby Rackhousing, tedy pronájmu uzamykatelné rackové skříně o velikosti 6U, 21U a 42U včetně napájení a konektivity.

Samostatný housing vyjde zákazníka na 1500 Kč, ceny Rackhousingu pak začínají na třech tisících měsíčně za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců.

Cena odběru měřené elektřiny v rámci Rackhousingu je 3,33 Kč za kWh, samostatný serverhousing má elektřinu již v ceně pronájmu.

Pronájmem racku to nekončí

K housingu se váže spousta dalších služeb od pojištění až po samotnou administraci prostřednictvím administrátorů datového centra. Součástí DC6.cz je také zákaznický coworkingový prostor, který lze využít i jako školící a relaxační místnost.

Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III.

Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek.

Další články k tématům - administrátor - datacentrum - housing - konektivita - rack - server - serverhousing - TIER

Článek Greendata s.r.o. ze dne 28. srpna 2015 - pátek

Další články od Greendata s.r.o.