logo NAVISYS s.r.o.

ERP Microsoft Dynamics NAV pomáhá s řízením činností firmy IVITAS

Dodavatelem řešení je společnost NAVISYS s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení se specializovaným řešením BIZ4BuildIn pro projektově řízené společnosti integrovaným s komplexním informačním systémem Microsoft Dynamics NAV.

Společnost IVITAS, a.s. je zaměřena na projektování technologických celků v investiční výstavbě. Mezi její zákazníky patří významné domácí i zahraniční firmy.

K největším domácím odběratelům patří Vítkovice a ČEZ. Firma IVITAS, a.s. usilovala v prvé řadě o pokrytí klíčových procesů, mezi které se řadí centrální evidence obchodních případů a souvisejících dat, workflow řízení obchodních případů, celkové zjednodušení a zrychlení nabídkové části obchodního případu a zpracování nabídkové kalkulace, evidence vlastních prací i externích subdodávek, řízení fakturace.

Neméně důležitá byla pro vedení společnosti také podpora schvalovacích procesů, rozsáhlé možnosti reportingu a vyhodnocování úspěšnosti obchodních případů. Oborové řešení BIZ4BuildIn mělo zajistit běžné činnosti prováděné na zakázkách, jakými jsou sledování odvedené práce a možnosti hodnocení pracovníků a také řízení subdodavatelských vztahů.

Společnost IVITAS, a.s. v minulosti využívala lokální ekonomický software, který nepokrýval náročné procesy, jakými byly např. řízení zakázek a také neposkytoval ucelený pohled na dění ve firmě z hlediska manažerského řízení. Bylo potřeba zareagovat na růst společnosti a firma zvažovala, zda zachová původní software, který propojí se systémem pro projektové řízení a pro mzdový systém.

Druhou variantou bylo pořídit komplexní systém, který by zajistil potřebné procesy v oblasti projektového řízení. Společnost NAVISYS s.r.o. přišla s nabídkou, která dokázala uspokojit požadavky zákazníka.

Microsoft Dynamics NAV je komplexní ERP systém určený pro řízení financí, vztahů se zákazníky, dodavatelských řetězců a výroby. Vyvíjená integrovaná a adaptabilní podniková řešení jsou dodávána prostřednictvím sítě specializovaných partnerů a napomáhají modernizovat a zlepšovat veškeré firemní procesy, čímž umožňují středně velkým a velkým podnikům, stejně jako divizím globálních podniků, výrazně zefektivnit svoji práci.

Oborové řešení BIZ4BuildIn od společnosti NAVISYS je unikátní oborové řešení pro společnosti, které využívají výhod projektového řízení. Řeší všechny klíčové procesy od kontraktačního řízení, přes přípravu a realizaci zakázky až po řízení cash flow a controlling.

Samozřejmostí je grafické plánování či integrace s intranetovým portálem. Součástí řešení je i ucelená správa a evidence všech potřebných dokumentů přímo v informačním systému, výhodou je také integrace s produkty třetích stran, především s Microsoft Office, MS Project nebo specializovanými PLM systémy či rozpočtovacím SW.

Hlavními přínosy jsou přehledné a rychle dostupné informace pro všechny uživatele, komplexní zpracování zakázky od správy kontaktů až po finální reporty, podpora projektového a finančního řízení podniku. Zásadním přínosem je automatizace procesů, která výrazně omezuje chybovost a zvyšuje produktivitu.

IVITAS, a.s. působí na českém trhu od roku 1996 a zabývá se projektováním technologických celků v investiční výstavbě, zejména v oboru energetiky. Svým zákazníkům poskytuje IVITAS, a.s. komplexní všeprofesní řešení projektů, od studie až po realizační případně výrobní dokumentaci.

Novinkou IVITAS, a.s. je testování uhelných paliv na vlastním zkušebním spalovacím zařízení pro návrh a ověření projekčních zásahů vedoucích ke snižování emisí energetických zdrojů. To je v současné době urgentní pro všechny teplárny a elektrárny v souvislosti s platností přísnějších emisních limitů od 1.1. 2016.

Článek NAVISYS s.r.o. ze dne 5. června 2012 - úterý

Další články od NAVISYS s.r.o.