logo

Dimesion Data jako hlavní architekt datového centra Českých Radiokomunikací

Společnost Dimension Data byla vybrána jako hlavní architekt a dodavatel pro vybudování virtuálního datového centra společnosti České Radiokomunikace. Virtuální datové centrum bude sloužit ke komerčnímu využití externími subjekty při poskytování služeb Infrastructure as a Service (IaaS).

Virtuální datové centrum je vybudováno na bázi unikátní architektury vBlock - infrastrukturálního balíčku, který vznikl jako výstup společného úsilí globálního aliančního uskupení Virtual Computing Environment (VCE) společností Cisco, EMC a VMware. České Radiokomunikace, jako provozovatel a poskytovatel služeb datového centra, zajišťují ideální parametry prostředí datacentra z hlediska napájení a chlazení, internetovou a WAN konektivitu a bezpečné externí připojení k infrastruktuře virtuálního datového centra.

Společnost Dimension Data stála u zrodu ideového konceptu, vytvořila vstupní technologické analýzy a provedla instalaci a konfiguraci technologických celků. Řídila testovací procedury a následné uvedení řešení do rutinního provozu.

Zbyszek Lugsch, Solution Manager ze společnosti Dimension Data Czech Republic, a.s., k finalizaci projektu říká : "Poskytování služeb IaaS je často diskutovaným, ale prozatím ne často realizovaným konceptem. Velmi si ceníme důvěry, kterou nám České Radiokomunikace vyjádřily a jsme hrdí na to, že jsme byli vybráni jako spolehlivý partner, který stojí na samém počátku rozvoje obchodní nabídky Českých Radiokomunikací v segmentu cloud služeb."

Serverové prostředí je vybudováno pomocí serverové technologie Cisco Unified Computing System (UCS) a spravováno pomocí Cisco UCS
Manager. Služby ukládání a zálohování dat jsou provozovány na produktech CLARiiON a Legato NetWorker společnosti EMC. Virtualizační vrstvu tvoří produkty VMware z edice VMware Virtual Infrastructure 4.

Infrastruktura datového centra bude Českými Radiokomunikacemi poskytována formou služby, jejíž parametry budou garantovány na základě SLA smluv. Pro potenciální klienty je vytvořen katalog s podrobnou nabídkou služeb, které dokáží České Radiokomunikace poskytovat až v garantovaném režimu dostupnosti 24 x 7 x 365.

Další články k tématům - CLARiiON - cloud - IaaS - NetWorker - UCS - virtuální - Zbyszek Lugsch

Článek ze dne 6. září 2010 - pondělí

Další články od Dimension Data Czech Republic a.s.