logo

Společnosti z žebříčku Fortune Global 500 důvěřují schopnostem Dimension Data

Dvě třetiny společností, které se umístily v žebříčku Fortune Global 500, a téměř 80 % společností z prestižního žebříčku Fortune Global 100 patří mezi klienty společnosti Dimension Data.

Žebříčky každoročně vydává renomovaný ekonomický magazín Fortune a zahrnuje společnosti s nejvyššími tržbami. Analýza zdůrazňuje schopnost společnosti Dimension Data poskytovat odborné špičkové služby nejsilnějším korporacím po celém světě.

Podle nejnovější analýzy, která srovnává seznam společností z Fortune Global a zákazníky společnosti Dimension Data, je 79 % společností z Fortune Global 100 a 60 % společností z Fortune Global 500 klienty předního poskytovatele IT služeb a řešení.

Spojené státy zaujímají největší podíl mezi světovými velikány, následovány jsou Japonskem a Čínou, které předběhly Německo a Francii na třetí pozici. Mezi deset vedoucích společností patří pět ropných společností, jeden maloobchodník, jeden automobilový výrobce, dodavatel elektrické energie a pojišťovací společnost.

Ruská energetická společnost získala pozici nejziskovější společnosti, následuje ropný a plynový gigant ze Spojených států a čínská banka, která patří do "velké čtyřky" komerčních bank vlastněných státem. První tři pozice světově nejrychleji se rozvíjejících společností zaujímají finanční a investiční skupina se sídlem v Jihoafrické republice, dále skupina poskytující finanční služby se sídlem ve Spojených státech a nizozemská společnost poskytující životní a důchodové pojištění.

V roce 2010 bylo mezi předních 500 společností zařazeno 49 nových firem, z nichž 15 je klienty Dimension Data, což je téměř třetina. Nejvíce klientů společnosti Dimension Data, kteří se umístili v žebříčku Fortune Global 500, má své sídlo v Asii (36 %). Následuje Evropa (35 %), Amerika (25 %), Střední východ a Afrika (23 %) a Austrálie (17 %). Pokud se zaměříme pouze na předních 100 společností, bude rozložení mírně odlišné a nejvíce zákazníku má své sídlo v Evropě (59 %), následuje Asie (56 %), Střední východ a Afrika (46 %), Amerika (40 %) a Austrálie (32 %).

Mateřská společnost Dimension Data, NTT, se umístila v žebříčku Fortune Global 500 na 31. místě.

Další články k tématům - Fortune - Global

Článek ze dne 10. února 2011 - čtvrtek

Další články od Dimension Data Czech Republic a.s.