Využijte letní okurkovou sezónu k rozšíření IT znalostí, které může být příjemnější a efektivnější - 82 % částky kurzu totiž může zaplatit stát, a to až do výše 50 tisíc Kč. Nabídka je dostupná komukoliv, kdo má zájem se vzdělávat. Můžete pracovat, podnikat, studovat, hledat práci, nebo být na rodičovské dovolené. A je škoda program nevyužít, letos totiž končí.
Oblast informačních technologií je velice dynamická a se změnami se setkáváme každý den. Vzdělávání v takto proměnlivém oboru je stále důležitější i kvůli tomu, že lidé dnes mění svou profesi i vícekrát za život. Náplň práce se ale s rozvojem digitalizace mění i těm, kteří zůstávají u své profese - musejí se učit zvládat nové technologie, přizpůsobit se změnám v komunikaci a způsobu práce.
Stále více firem potřebuje specialisty, kteří se umějí postarat o data a vytěžit z nich potřebné informace, vyznají se v cloudových technologiích a řešeních nebo mají znalosti o konceptech využití umělé inteligence a strojového učení.
"V posledních letech pracujeme stále s většími objemy dat. Tím vzniká na pracovníky tlak na rozvoj pokročilejších dovedností např. v Excelu, Power BI nebo firemních databázích. Hybridní způsob práce s sebou zase přináší potřebu umět využívat aplikace jako Microsoft Teams a SharePoint. Stále více firem potřebuje specialisty a specialistky, kteří se umějí postarat o data a vytěžit z nich potřebné informace. K tomu může pomoci i rozvoj znalostí v oblasti AI. Kurzy Excelu jsou pak dlouhodobě jedny z nejžádanějších a tím pádem také nejpotřebnějších školení vůbec," říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.
Nabídka kurzů je dostupná komukoliv, kdo má zájem se vzdělávat. Můžete pracovat, podnikat, studovat, hledat práci, nebo být na rodičovské dovolené. Stačí, když si vyberete kurz a vyplníte do přihlášky vše potřebné. Úřad práce vám na kurz částečně přispěje. U každého kurzu vidíte, kolik z částky hradí MPSV a kolik vy. O příspěvek ve výši minimálně 82 % může zažádat každý.
Dotované kurzy Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) vám doplní znalosti potřebné pro kariérní růst a rozvoj vašich digitálních dovedností. Získat můžete příspěvek až 50000 Kč na jakékoliv IT kurzy (maximální celková částka za období 3 let).
Počítačová škola GOPAS, největší IT školicí zařízení v ČR, je součástí projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Jsem v kurzu.
Vytvořit pozvánku, prezentaci, vizuály na sociální sítě nebo třeba webové stránky se naučíte levou zadní. Kurz Úvod do Adobe Creative Cloud je ideálním prostředkem, jak začít s úpravou fotografií ve Photoshopu nebo tvorbou jednoduchých grafik v InDesignu. Postprodukci videí třeba do reelsů vytvoříte jednoduše v Adobe After Effects a jak na vytvoření vlastního webu od píky se dozvíte zase na kurzu WordPressu.
Canva je online grafický editor s širokým využitím a připravíte si tu např. moderní životopis nebo fotky do příspěvků na sociální sítě. V aplikaci Pixlr můžete upravovat své fotografie přímo v internetovém prohlížeči. A poslední Vectr se dá využít na vytvoření vlastní vektorové grafiky a také ho můžete otevřít přímo ve svém prohlížeči.
Práci s Canvou, Pixlr a Vectr se naučíte na kurzu CANVA, PIXLR a VECTR - online grafika. Pokud nemůžete na pracovní počítač nainstalovat grafický program, je tato alternativa ta pravá.
Nejpopulárnějšími programovacími jazyky současnosti jsou JavaScript a Python. Pokud uvažujete o nastartování nové kariéry, front-endový jazyk jako JavaScript je dobrou volbou. Velkou výhodou je, že výsledek své práce můžete vidět ihned. Znalost JavaScriptu umožňuje vytvářet interaktivní a dynamické webové stránky, což je klíčové pro moderní webový vývoj.
Díky JavaScriptu lze efektivně pracovat s uživatelským rozhraním, formuláři nebo animacemi. Je to jeden z hlavních jazyků pro vývoj frontendu a často se využívá i na backendu. Ovládání JavaScriptu zvyšuje šanci uplatnění na trhu práce v oblasti IT a digitálních technologií.
Pokud vás více zajímají data, doporučujeme programovací jazyk Python, kde se s velkými objemy dat dá dobře pracovat.
Zapomenout nesmíme ani na stále se vyvíjející oblast hackingu a s ní spojené IT bezpečnosti. Novinkou v této oblasti je např. metodika OSINT, která je také součástí nabídky těchto dotovaných kurzů. Zkratka OSINT (Open Source Intelligence) označuje sběr, zpracování a analýzu dat z volně dostupných zdrojů.
Tuto metodu běžně využívají novináři, detektivové, ale také firmy při analýze obchodních partnerů či konkurentů. Při jejím osvojení může přinášet cenné informace i eliminovat riziko hackerského útoku nejen na organizace a firmy, ale i chránit soukromí a bezpečnost běžných lidí.
Je třeba si uvědomit, že bezpečnost informací dnes nemůže zajistit nikdo. Každý z nás si ji musí zajistit sám. A s těmito snadno dostupnými daty pracují i útočníci při plánování kybernetického útoku či různí podvodníci.
Kurz má pomoci široké veřejnosti osvojit si základní postupy a techniky nezávislého ověřování faktů. Hlavním cílem je pomoci každému účastníkovi kurzu zajistit vlastní informační bezpečnost. Tento kurz je určen pro širokou veřejnost a zaměřuje se na nejběžnější situace v osobním i profesním životě každého z nás.
Účastník se seznámí s technikami, které mu dodají jistotu při jakémkoli rozhodování. Naučí se, jak legálním způsobem získat zajímavé informace z veřejně dostupných zdrojů, které poslouží v mnoha důležitých životních situacích.
Tyto techniky nejsou nijak náročné, a proto se kurzu mohou zúčastnit i lidé, kteří se s technologiemi příliš nekamarádí.
Článek GOPAS, a.s. ze dne pátek 6. června 2025
Využijte dotované letní IT kurzy k rozvoji a vzdělávání
IT konference TechEd 2025 představuje další řečníky a témata
Alpha School demonstruje v praxi transformační potenciál umělé inteligence ve vzdělávání
GOPAS poskytuje nejkvalitnější výuku Microsoft technologií
TechEd 2025 přinese aktuální přehled nejdůležitějších novinek ze světa IT
Novinky a trendy v práci s daty na konferenci Power BI Day 2025
DeepSeek je pro firmy hodně rizikový
OSINT kurzy pro širokou veřejnost
Rok 2025 bude pro GOPAS rokem další expanze a inovací v oblasti IT školení
ChatGPT s funkcemi pro internetové vyhledávání
Nejnovější techniky a nástroje etického hackingu v kurzu Certified Ethical Hacker v13
GOPAS je partnerem soutěže IT SPY 2024
Copilot jako chytrý pomocník v kanceláři
Kompletní program konference HackerFest 2024
Sofistikované útoky hackerů s využitím AI
Workshop AI Azure Independent Response v rámci konference HackerFest 2024
HackerFest 2024 představí nejnovější trendy v oblasti hackingu
Dotované IT kurzy pro zaměstnance a OSVČ
IT konference TechEd 2024 představí žhavé novinky včetně platformy M5Stack
OSINT postupy se může naučit každý
JSDays 2024 konference představí hlavní novinky v JavaScriptu
Power BI Day 2024 představí nejnovější trendy v oblasti práce s daty
Kybernetická bezpečnost nových automobilů je velkou výzvou
Trend nedostatku kvalifikovaných pracovníků v IT pokračuje
Nový kurz NIS2 a Zákon o kybernetické bezpečnosti
Zásady time managementu pomohou zvládnout i předvánoční období
Zájem o Scrum profesionály poroste
HackerFest 2023 - konference o nejnebezpečnějších praktikách hackingu dnešní doby
Kybernetická rizika při práci z dovolené
Letní IT vzdělávání s dotovanými kurzy
Python Day 2023 online konference
Dotované IT kurzy s finanční podporou MPSV
Program IT konference TechEd 2023
Odborná IT konference TechEd 2023
Firmy počítají s odborným vzděláním zaměstnanců
Hybridní konference Power BI Day 2023
Kritické provozní technologie velkých firem jsou v popředí zájmu hackerů
GOPAS IT konference v roce 2023
Hybridní konference JSDays 2023 pro JavaScript vývojáře
O Python programování je velký zájem nejen mezi IT profesionály
Elektronika chytrých aut láká hackery
Trendy IT vzdělávání v roce 2022