logo INVENTI Development s.r.o.

Startup akademie pro začínající podnikatele a inovátory

Cílem INVENTI akademie je vytvořit kreativní atmosféru, která pomůže nastartování businessu. Zúčastnit se mohou začínající startupy i jednotlivci, kteří ještě žádný nápad nemají. Workshopy probíhají jednou týdně po dobu tří měsíců.

"Poučili jsme se z prvního běhu akademie, kde jsme se soustředili na rychlé vytvoření fungujících produktů, ale zanedbali jsme práci s investory. Nová Startup akademie se soustředí na jednoduchost a vyváženost technického i obchodního přístupu. Při první Startup akademii u nás dokonce vzniknul tzv. Alpha tým, což je skupina lidí, kteří speciálně vybírají účastníky akademie a předávají jim své zkušenosti. Tím spolu se zázemím a zkušenostmi rychle rostoucí firmy vytváříme pro akademii podmínky, které si troufám říct nemůže nabídnout žádný inkubátor," říká Jan Tyl, garant Startup akademie.

Absolventi získají formou kreativních workshopů a domácích úkolů řadu podnětů, které pomohu posunout jejich nápad až do otestovaného pilotu. Pozornost je věnována nejen technickému hledisku, ale také obchodnímu. Na konci čeká absolventy den D, kde předvedou své projekty investorům. 

Během pár týdnů si účastníci školení vytvoří lean canvas i stručný business plán. Jednotlivé týmy se sjednotí na tom, kdo je jejich cílový zákazník, na čem chtějí vydělávat, za co chtějí utrácet a podobně.

Následuje nalezení možných problémů a různých variant jejich vyřešeni. Na workshopech se pracuje jak s kreativitou jednotlivců, tak se zpětnou vazbou celé skupiny. Svůj prostor zde má také rozvoj podnikatelské myšlení, kterého se chopí samotné vedení firmy INVENTI.

Při výběru uchazečů do akademie hraje hlavní roli nadšení a různorodost. Mezi vybranými účastníky se najdou vývojáři mobilních aplikací, experti na umělou inteligenci, stejně jako pracovníci z médií, módní návrháři a kreativci.

Účastníci akademie ocení zázemí firmy i její zkušenosti jako jedné z nejrychleji rostoucích společností. Letos byla společnost opět zvolena mezi nejrychleji rostoucí firmy v oblasti technologií v Evropě (žebříček Deloitte Fast 50).

Zájemci o účast na Startup akademii se mohou hlásit na jan.tyl@inventi.cz.

Další články k tématům - akademie - business - inkubátor - investice - startup - školení - workshop - Jan Tyl

Článek INVENTI Development s.r.o. ze dne čtvrtek 14. prosince 2017

Další články od INVENTI Development s.r.o.