logo

BI QlikView od KOMIX na konferenci ICT ve finančních institucích

Společnost KOMIX byla jedním z partnerů konference ICT ve finančních institucích, kde představila řešení QlikView, které patří do kategorie nástrojů BI (Business Intelligence). Akci pořádal ve dnech 21. a 22.9. 2010 v pražském hotelu Marriott Institute for International Research.

Konference byla zaměřena na využití technického pokroku a efektivního řízení IT k poskytování co nejkvalitnějšího zákaznického servisu a zefektivnění finančních operací, a tím i zvýšení konkurenceschopnosti dané instituce.

Konference se zúčastnili jak zástupci významných českých i slovenských finančních ústavů, tak IT dodavatelé, kteří pro tuto oblast nabízejí svá řešení či služby. Jednotlivá vystoupení zástupců IT oddělení finančních subjektů byla zajímavě kombinována s vystoupeními přítomných IT dodavatelů, kteří prezentovali možnosti využití nových technologií a řešení ve finanční sféře.

Společnost KOMIX na konferenci představila a na konkrétních příkladech demonstrovala nástroj BI QlikView, který využívá patentovanou technologii in memory analýzy a oproti jiným nástrojům této kategorie vyniká především krátkou dobou implementace, vysokým výkonem, nízkými nároky na školení, administraci a potřebný HW.

Tyto vlastnosti se odrážejí ve velice příznivém poměru cena / výkon a rychlé návratnosti vložených investic.

Další články k tématům - analýza - BI - finanční - implementace - investice - konference - Marriott - QlikView - školení

Článek ze dne 6. října 2010 - středa

Další články od KOMIX s.r.o.