logo Konica Minolta Business Solutions Czech

Inteligentní senzorové systémy pro automatizaci dat

Čeští IT specialisté naleznou své uplatnění ve výzkumném a vývojovém centru, které letos na podzim v Brně otevřela Konica Minolta. Budou se podílet na vzniku nové generace produktů z oblastí automatizace dat, digitálního pracovního prostředí, 3D tiskových systémů i nositelné elektroniky.

Úkolem výzkumného a vývojové R&D centra v Brně je vyhledávání atraktivních obchodních příležitostí, sběr nápadů a přání od zákazníků a vznik nových obchodních modelů. Investice navazuje na otevření inovačního centra BIC (Business Innovation Centre) Konica Minolta, které se uskutečnilo letos v březnu.

Na základě zadání od BIC se specialisté R&D centra postarají o technologický vývoj a realizaci inovačních řešení. Obě brněnská centra by měla do tří let zaměstnávat dohromady více než 100 českých IT odborníků.

Tým brněnských R&D specialistů se bude věnovat zejména vývoji a výzkumu produktů z oblasti inteligentních systémů. Konkrétně půjde o rozvoj inteligentních senzorových systémů, řešení pro automatizaci dat a digitálního pracovního prostředí. Úkolem dalších evropských R&D center, která budou postupně vznikat, bude výzkum 3D tiskových zařízení a systémů, nositelné elektroniky či nových lékařských přístrojů.

"Brno nabízí dostatek kvalifikovaných IT specialistů, stejně jako množství výzkumných a vývojových pracovišť. Proto se stalo jedním z hlavních strategických bodů Konica Minolta v Evropě. První fází inovační strategie Konica Minolta bylo založení centra BIC letos v březnu. Jeho úkolem je především návrh nových služeb dle konkrétních potřeb zákazníků či obchodních partnerů. Na tento proces navazuje vznik R&D centra, které se postará o následný technologický vývoj inovací. Nová generace produktů vyvinutá českými specialisty se stane součástí portfolia společnosti a bude nabízena zákazníkům po celém světě," říká Dennis Curry, Vice President & Director, Business Innovation and R&D Europe.

Konica Minolta provozovala doposud R&D centra pouze v japonském Tokiu a v americkém San Francisku. Brněnské centrum je prvním ze sítě evropských R&D pracovišť. Bude podléhat přímému vedení z Londýna a zároveň úzce spolupracovat jak s českým zastoupením Konica Minolta, tak i s celou evropskou sítí inovačních center BIC. Druhé evropské R&D centrum, tentokrát zaměřené na vývoj lékařských přístrojů, vznikne v Mnichově. Další vývojová centra Konica Minolta budou otevřena také v Londýně a v Berlíně.

Koncept vytváření vlastních inovačních a vývojových center je součástí strategie Konica Minolta, díky které se společnost v posledních letech mění z dodavatele hardwaru na poskytovatele moderních a komplexních řešení na míru. Konica Minolta v této souvislosti investuje celosvětově mnohamilionové částky do rozšiřování portfolia služeb v oblasti ICT, stejně jako do rozvoje dosavadních obchodních oblastí.

Další články k tématům - 3D - automatizace - Brno - inovace - práce - tisk - vývoj - výzkum - zdravotnictví

Článek Konica Minolta Business Solutions Czech ze dne pondělí 23. listopadu 2015

Další články od Konica Minolta Business Solutions Czech