logo Canon CZ s.r.o.
Eva Kučmášová

Eva Kučmášová

Corporate Communications & Marketing Services Manager

LinkedIn

Obecně lze říct, že udržitelnost je v českých firmách asociována hlavně se společensky odpovědným chováním. Ekonomicky náročnější možnosti byly označeny výrazně méně často. Malé povědomí o možnostech cirkulární ekonomiky nás velmi nemile překvapilo.

Je pozitivní, že mezi nejúčinnějšími nástroji udržitelnosti se umístila digitalizace firemních procesů, protože právě to je oblast, které se dlouhodobě věnujeme a kde nabízíme firmám komplexní balíček služeb.

Je vidět, že si důležitost tohoto procesu nejen z hlediska efektivity práce, ale i péče o životní prostředí uvědomuje čím dál více podniků.

Návštěvníkům veletrhu Reklama Polygraf Obaly 2023 budeme k dispozici po celou dobu konání akce a rádi poradíme všem profesionálům s výběrem vhodné tiskárny, která se přizpůsobí i nejnáročnějším požadavkům v oblasti reklamní výroby i polygrafie.

Na své si u nás ale přijdou i lidé, kteří hledají řešení pro náročná kancelářská prostředí a výrobu.

Dnes už není mezi odborníky pochyb o tom, že cloudové technologie jsou budoucností kancelářské práce. Efektivně pomáhají nejen organizovat práci v kanceláři, ale jsou nezbytnou podmínkou práce na dálku. A jde i o bezpečnost - vzhledem k tomu, že není potřeba budovat síť a udržovat vlastní servery, je cloud extrémně bezpečným způsobem ukládání dokumentů.

Firmy chtějí digitalizovat a my jako výrobci jim pomáháme poskytováním technologií, které odpovídají potřebám jejich kanceláří.

Výsledky našeho průzkumu ale ukazují, že máme před sebou ještě dlouhou cestu s mnoha výzvami. Nutně potřebujeme např. zvýšit povědomí o bezpečnosti cloudového softwaru.

I když roste počet firem, které si uvědomují, že díky digitalizaci ušetří peníze a čas svých zaměstnanců a mohou plnohodnotně zavést flexibilní způsob práce, dvě třetiny respondentů našeho průzkumu zároveň uvedly, že většina procesů v jejich firmě se stále ještě řeší na papíře.

Nejde o svatou válku proti papíru. Z našich zkušeností v oblasti kancelářských zařízení a z rozhovorů s nákupními manažery vyplývá, že motivace firem jiná - neplýtvat energií lidí tam, kde je může při bezduchých úkonech zastoupit technika. Pravým cílem firem je tedy větší digitalizace a automatizace, ke které vede cesta například i skrze chytřejší tisk a skenování.

A pravým vítězem jsou zaměstnanci, kterým odpadnou rutinní činnosti a hledání založených papírů. Většinu potřebných produktů a služeb už nabízíme pár let a teď pro ně jen takříkajíc dozrála poptávka. Doplňujeme ale portfolio našich služeb také o řešení, při jehož vývoji jsme se mohli opřít o zákaznickou zkušenost z posledního roku a půl.

Dnes tak můžeme lidem v kancelářích i mimo ně zprostředkovat ještě příjemnější a efektivnější pomocníky pro jejich práci.

Stránka 1/3 Další >