share itpoint.cz

Canon vyrobil již 10000 systémů pro digitální radiografii

Canon dosáhl vyrobením 10000 CXDI systémů pro digitální radiografii významného milníku v oblasti produktů pro zdravotnictví. Canon první systém pro digitální radiografii (DR) CXDI-11 začal vyrábět v prosinci 1998.

S výzkumem a vývojem digitálních rentgenových (RTG) záznamových senzorů započal Canon v roce 1993, což vedlo v prosinci roku 1998 k uvedení prvního světového DR systému, modelu CXDI-11, který byl vybaven patentovanou technologií LANMIT (Large Area New MIT Senzor and TFT). Kromě toho, že dokázal vytvořit náhled snímku již za 3 vteřiny, umožnil systém CXDI-11 přenos hotových snímků přes nemocniční počítačové sítě. Díky svým revolučním vlastnostem a funkcím nedostupným v tehdy běžných radiografických systémech, způsobil tento přístroj ve svém oboru skutečně převratné změny.

Canon následně pokračoval v budování kompletní řady DR systémů. V září 2003 uvedl model CXDI-22 a v roce 2001 první přenosný DR systém CXDI-31. V prosinci 2003 byly uvedeny dva převratné systémy, tím prvním byl přenosný CXDI-50G disponující velkou snímací plochou a druhým systém CXDI-40C vybavený cesium-jodidovým (CsI) scintilátorem přinášejícím vysokou citlivost, a přitom redukuje množství RTG paprsků, jimž je pacient vystaven.

DR systémy Canon řady CXDI jsou velmi pozitivně hodnoceny v medicínské praxi i u výzkumných institucí pro svoji schopnost rychlého zobrazení, špičkovou kvalitu snímků a vysokou spolehlivost. I proto jsou DR systémy Canon používány v bezpočtu nemocnic a zdravotnických zařízení po celém světě. V roce 2005 získal velkoformátový senzor pro záznam RTG obrazu v reálném čase prestižní japonské ocenění Imperial Invention Prize, nejvyšší vyznamenání udělované za inovace.

Systém CXDI-50G a další kompaktní DR systémy s vysokou portabilitou se ukázaly být neocenitelnými pomocníky například v oblasti domácí péče nebo v terénu v oblastech postižených živelnými či jinými katastrofami. Systém CXDI-50G byl například použit v čínské provincii Sčchuan v roce 2008 při vyšetření zachráněných lidí po ničivém zemětřesení, kteří byli uvězněni 139 hodinách pod troskami. Tyto kompaktní systémy také významně přispěly k širšímu použití digitální radiografie například při vyšetřování zvířat (kontrola zranění končetin závodních koní) nebo výzkumu artefaktů a archeologických vykopávek.

V současné době pracuje Canon na vývoji nového přenosného flat-panel DR systému schopného zobrazení jak statických tak i dynamických RTG snímků s cílem vstoupit na trh přístrojů pro snímání fluoroskopického obrazu.

Za použití svých patentovaných senzorových technologií a technologií pro záznam obrazu, plánuje Canon další expanzi. Těžit bude se zvyšujícího se výkonu svých DR systémů schopných zobrazení statických i dynamických RTG snímků a dále i z vylepšování kompletní produktové řady přístrojů pro digitální radiografii. Navíc s pomocí propagace používání bezfilmového RTG snímání ve zdravotnických zařízeních společnost plánuje přispět ke zvýšení přesnosti diagnózy a efektivity procesu vyšetření.

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 31. prosince 2009 - čtvrtek, čteno 3888x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články Canon CZ s.r.o.

Nové inkoustové multifunkce PIXMA typu v...

Profesionální digitalizační služby CoE-I...

Nová řada tiskáren MAXIFY pro malou a do...

Prvotřídní - i oboustranný tisk na flexi...

Průmyslové kamery pro práci při špatných...

Rychlý firemní tisk v profesionální kval...

Jednoduchý velkoformátový tisk pro práci...

Nové šekové skenery imageFORMULA

Digitalizace dokumentů a automatické zpr...

Cashback až 5000 Kč na vybrané produkty ...

Nová multifunkční zařízení i-SENSYS zpří...