logo Canon CZ s.r.o.

Fotografická soutěž Canon Fan Foto odstartovala fotbalovou horečku UEFA EURO 2008

Cílem webových stránek Fan Foto je zachytit emoce příprav na evropský šampionát. Na vítěze čeká 26 digitálních fotoaparátů Canon a 11 párů VIP vstupenek na zápasy UEFA EURO 2008.

Společnost Canon Europe, přední světový dodavatel řešení pro zpracování obrazu a oficiální sponzor mistrovství UEFA EURO 2008™ s hrdostí oznamuje spuštění fotografické galerie UEFA Canon Fan Foto a souvisejících soutěží, které již probíhají na oficiálních webových stránkách UEFA EURO 2008™.

Soutěž Fan Foto bude probíhat po celou dobu trvání mistrovství. Fotbaloví fanoušci z celé Evropy tak budou mít možnost posílat své fotografie s fotbalovou tématikou a vyhrát některou z cen věnovaných společností Canon. Absolutní vítěz pak dostane opravdu jedinečnou šanci – fotografovat jako skutečný profesionál na některém ze zápasů UEFA EURO 2008™. Taková příležitost – fotografovat vrcholnou sportovní událost s profesionálními fotoreportéry přímo od pomezní čáry – se „běžnému smrtelníkovi“ naskytne jen jednou za život.

Od této chvíle až do zahájení celoevropského fotbalového svátku budou stránky Canon Fan Foto dokumentovat očekávání a vzrušení z pohledu fotbalového fanouška. Do galerie lze nahrát libovolnou fotografii s fotbalovou tématikou. Návštěvníci stránek pak budou snímky hodnotit prostým kliknutím na "palec nahoru" – "palec dolů".

Navíc, kdykoliv bude do galerie přidána nová fotografie, věnuje Canon jedno euro na konto svého oficiálního partnera v otázkách humanitární pomoci, Mezinárodního červeného kříže . A kdykoliv někdo udělí hlas vybranému snímku, věnuje Canon na konto Červeného kříže 50 centů. Maximální celková výše příspěvku Červenému kříži prostřednictvím aktivit na webových stránkách Fan Foto je stanovena na 50 000 EUR.

Až do 5. června bude na základě hlasování návštěvníků vybrán každý týden nejoblíbenější snímek, jehož autor získá některou ze skvělých cen od společnosti Canon – tj. některý ze 14 digitálních fotoaparátů PowerShot SX100 IS nebo vstupenky na zápas. Fotoaparát PowerShot SX100 IS je vybaven špičkovým obrazovým snímačem s rozlišením 8 megapixelů, rychlým procesorem Digic III a desetinásobným zoomem. Jedná se tedy skutečně o ideální přístroj pro pořízení kvalitních momentek ze zápasu.

Ještě hodnotnější ceny čekají na fotografy, jejichž práce budou vybrány odbornou porotou složenou ze zástupců společností Canon a Getty Images, jedné z nejuznávanějších fotografických agentur na světě. Celkem bude odbornou porotou vybráno 11 fotografií, které budou představeny v období od 27. května do 6. června.

Každý z autorů vítězných 11 snímků získá pár VIP vstupenek, úhradu cestovních výloh na Group Stage game (tj. letenky, ubytování v hotelu a dopravu v místě) a jednookou digitální zrcadlovku Canon EOS 450D, což je poslední model celosvětově oblíbené řady EOS a skvělý přístroj pro vstup do světa pokročilého fotografování.

Odborná porota Fan Foto rovněž vybere absolutního vítěze Velké ceny, který dostane příležitost fotografovat společně s akreditovanými profesionálními fotoreportéry zápas Rakousko proti Německu 16. června ve Vídni.

Ti, kterým se nepodaří získat některou z cen před zahájením šampionátu, budou mít příležitost vyhrát fotoaparát PowerShot SX100IS, pokud osobně navštíví některé utkání mistrovství UEFA EURO 2008™. Od 7. června do 29. června bude probíhat soutěž "Show Me Your Ticket!" (Ukaž svůj lístek). Cenu získá ten fanoušek, který zašle nejzajímavější či nejkreativnější fotografii sebe sama se vstupenkou na libovolný zápas UEFA EURO 2008™.

James Leipnik, Chief of Communication and Corporate Relations, Canon Europe, oznámil : "Společnost Canon pořádala soutěž Fan Foto již v průběhu mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2004™. Byli jsme překvapeni, kolik fotografií nám fanoušci z celého světa zaslali. Fotbal spojuje komunity, jednotlivce i celé národy jedinečnou atmosférou sdílené radosti, smutku a napětí. Doufáme, že letošní soutěž Fan Foto pomůže zdokumentovat emoce a očekávání šampionátu UEFA EURO 2008™."

David Farrelly, Editor-in-Chief, UEFA Media Technologies, k tomu dodal : "Není sporu o tom, že digitální technologie zpřístupnila fotografování jako koníčka širšímu spektru zájemců. A jaké téma může být pro fotografa atraktivnější než fotbalový zápas plný akce, barev a vzrušení ? Kvalita příspěvků v roce 2004 na nás udělala opravdu veliký dojem. Jsme nadšeni ze spolupráce se společností Canon a už se nemůžeme dočkat, jaké nové talenty letošní rok přinese."

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 18. dubna 2008 - pátek

Další články od Canon CZ s.r.o.

Projektory Canon na veletrhu ISE 2009

Dvě zlaté ceny DIWA pro zrcadlovky Canon

Nové HD videokamery Canon XH G1S a XH A1S

Reklamní kampaň Canonu je v duchu maximální kreativity a originality

Freecording od Canonu v další fázi

Canon vysílá vítěze fotografické soutěže na jejich vysněnou misi

Canon uvádí v limitované sérii digitální fotoaparát Digital IXUS 980 IS

Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS

Digital IXUS 980 IS

Canon obohacuje fotoaparáty PowerShot se supervýkonným zoomem o funkci snímání HD videa

Canon staví do čela nové řady PowerShot fotoaparát PowerShot G10

EOS 5D Mark II nabízí snímání Full HD videa

Canon otevírá nový Shop in Shop v prodejně Megapixel

Canon se na dalších 5 let stává hlavním sponzorem festivalu Visa pour

Canon výrazně snižuje ceny velkoformátových tiskáren

Canon rozšiřuje sortiment zelených kalkulaček o první kancelářské modely s funkcí tisku

Canon HD zaostřuje na extrémní sporty festivalu Freestyle.ch

Laserové produkty i-SENSYS společnosti Canon získaly dvě ocenění Buyers Laboratory Inc.

Významný den pro fotografii

Antonín Brož nastupuje na pozici Channel Director Distribution

Canon se při udílení výročních cen EISA podařil hattrick

Dvě nové HDD videokamery Canon

Canon podporuje průlomový módní snímek Nicka Knighta

Společnost Canon vyhlásila vítěze soutěže Mise

Canon je partnerem letošního Sázavafestu

Soutěž Mise je u konce

Canon na drupě překonal všechna svá očekávání

EOS 1000D

Canon uvádí vysokorychlostní skener Colortrac SmartLF Ci 40 pro skenování technické dokumentace

Velkoformátové tiskárny imagePROGRAF iPF8000S a imagePROGRAF iPF8100 zastínily v testech konkurenci

Společnost Canon se snaží zvýšit svůj podíl na trhu digitálních videokamer odvážnou kampaní Freecording

Canon sponzoruje Getty Images Gallery

Canon sponzorem unikátní multimediální výstavy The Places We Live

Tiskárny Canon SELPHY CP770 a SELPHY CP760

CPS Video je program technické podpory pro uživatele profesionálních HD produktů Canon

Fotografická soutěž Canon Fan Foto odstartovala fotbalovou horečku UEFA EURO 2008

Špičkový mobilní tisk s Canon PIXMA iP100

Mise společnosti Canon

Renomovaný fotograf Rankin testoval fotoaparát Canon EOS-1Ds Mark III

Změny ve společnosti Canon v rámci Channel managementu regionu 4CE a České a Slovenské Republiky

Digital IXUS 970 IS

Canon Digital IXUS

Společnost Canon vyrobila 30miliontý produkt systému EOS

Projektory Canon XEED jsou klíčovou součástí nového systému pro lékařské zobrazování

Hitachi, Canon a Matsushita dospěly k zásadní dohodě ohledně vývoje LCD panelů

Canon zůstává evropskou jedničkou na trhu fotoaparátů