logo Canon CZ s.r.o.

Ocenění TIPA Awards za rok 2018 pro šest produktů Canon

Šestici oceněných produktů, které dokáží vyhovět různorodým typům uživatelů, tvoří čtyři fotoaparáty, jeden objektiv a jeden blesk. Ocenění budou slavnostně předána ve středu 26. 9. 2018 na veletrhu photokina 2018, který proběhne v Kolíně nad Rýnem.

Porota asociace TIPA je složená z redaktorů tří desítek předních fotografických časopisů z patnácti zemí pěti kontinentů. Její členové každoročně posuzují nejnovější produkty z oblasti zpracování obrazu.

Ocenění jsou udělována na základě mnoha hodnotících kritérií, od inovativnosti přes využití špičkových technologií až po celkovou kvalitu produktu. Cílem pečlivého výběru je vyzdvihnout opravdu jen ty nejlepší z nejlepších.

Získaná ocenění TIPA:

Asociace TIPA Canon za jeho technické inovace ocenila už 24. rok za sebou - poprvé se tak stalo v roce 1991.

Canon PowerShot G1 X Mark III

Kompakt PowerShot G1 X Mark III je vhodný pro příznivce fotografování i natáčení filmů, od začátečníků přes pokročilé amatéry až po profesionální uživatele. Může se pochlubit snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů, systémem automatického zaostřování s duálními pixely CMOS, zoomovým objektivem s rozsahem ohniskových vzdáleností 24 až 72 mm nebo elektronickým hledáčkem typu OLED s přibližně 2,36 milióny obrazových bodů.

Nechybí ani podpora natáčení videí v rozlišení Full HD, optická stabilizace obrazu a otočný dotykový displej LCD s úhlopříčkou 7,5 centimetrů. Uživatelé určitě ocení i rychlost snímání až 7 snímků za sekundu, odolnost vůči prachu a vlhkosti, rozsah citlivosti ISO 100 až 25600 či nabíjení pomocí USB portu.

Navíc díky všem těmto vlastnostem, v kombinaci s malými rozměry, nízkou hmotností a snadnou přenositelností, zastoupí tento kompakt skvěle roli záložního přístroje.

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

Rychlý univerzální objektiv EF 85mm f/1.4L je vhodný pro fotografování portrétů ve studiu i mimo něj. Uvedený model je prvním 85mm objektivem značky Canon ze série eL s pevnou ohniskovou vzdáleností, který disponuje stabilizací obrazu až 4 EV umožňující pořizovat naprosto ostré snímky i při focení z ruky.

Součástí konstrukce se 14 prvky v 10 skupinách jsou lisované asférické členy a za perfektní ostrostí v celém zorném poli stojí i speciální antireflexní povrchová úprava. Kruhová clona objektivu se skládá z devíti lamel a uživatelé tak mohou na svých snímcích snadno zajistit atraktivní bokeh, zejména pak v případě nejmenší zaostřitelné vzdálenosti 0,85 m.

Objektiv se může pochlubit rychlým a citlivým automatickým zaostřováním, za kterým stojí především vysokorychlostní kroužkový ultrazvukový motor USM a zadní ostření. Třešinkou na dortu je odolnost vůči prachu i vodě.

Canon Speedlite 470EX-AI

Blesk Speedlite 470EX-AI automaticky vypočítá a nastaví optimální natočení hlavy blesku - vychází přitom z informací o vzdálenosti od objektu i od stropu, které zjistí během zkušebního záblesku. Jde o jedinečnou funkci, která eliminuje vznik stínů, které jsou nežádoucí například při portrétní fotografii.

K dispozici je také podpora automatického zaostřování, a to v rozsahu pokrytí ohniskových vzdáleností 24 až 105 mm. Začátečníkům tak blesk bezesporu zjednodušuje jejich úsilí o co nejlepší výstupy a ocení jej i pokročilí uživatelé, kteří se specializují na focení svateb a společenských událostí.

Canon EOS 6D Mark II

EOS 6D Mark II je plně vybavená full-frame digitální zrcadlovka, kterou Canon míří jak na začátečníky, tak i na pokročilé uživatele, kteří hledají záložní kompaktní a lehké tělo. Srdcem tohoto modelu je zcela nový snímač CMOS s rozlišením 26,2 megapixelů podporující systém AF s duálními pixely CMOS, který zajišťuje automatické zaostřování v režimu živého náhledu i při natáčení filmů.

Základní rozsah citlivosti ISO je 100 až 40 000 (u natáčení filmů v rozlišení Full HD/60p je horní hranice 25600). V případě focení pomocí optického hledáčku je rychlost snímání 6,5 snímků za sekundu - při používání otočného dotykového displeje LCD s úhlopříčkou 7,7 centimetrů je rychlost sice o něco menší, ale stále ještě vynikající 4 snímky za sekundu.

Nechybí ani WiFi, Bluetooth nebo podpora komunikace na krátkou vzdálenost NFC a užitečná je také vestavěná GPS jednotka pro případné automatické zaznamenávání lokalizačních údajů. Kvalitu této zrcadlovky podtrhuje i 45 křížových bodů automatického zaostřování.

Canon EOS 200D

Jednou z klíčových předností modelu EOS 200D je, že představuje skvělou alternativu k soupeřům z řad bezzrcadlovek - a to i v případě uživatelů, pro které je velikost přístroje zcela zásadní. Tato cenově dostupná ultra kompaktní digitální zrcadlovka je dostupná v sadě s objektivem EF-S 18-55mm a může se spolehnout na inovovaný snímač CMOS typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů i na systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS.

Výhodou je i optický hledáček, otočný dotykový displej LCD s úhlopříčkou 7,7 centimetrů, devítibodové automatické zaostřování, podpora formátu RAW a JPEG, výklopný blesk (k dispozici jsou sáňky pro připojení kompatibilního externího blesku) nebo rychlost snímání až 5 snímků za sekundu (u videa 1080/60p).

Uživatelskou přívětivost zvyšuje i vestavěná konektivita (WiFi, NFC i Bluetooth) usnadňující například sdílení fotografií a videí na sociálních sítích.

Canon EOS M50

Bezzrcadlovka EOS M50 umožňuje natáčení filmů v rozlišení 4K a představuje alternativu pro všechny uživatele chytrých telefonů, kteří touží po tvůrčím potenciálu plnohodnotného fotoaparátu. Srdcem tohoto zařízení je snímač CMOS typu APS-C s rozlišením 24,1 megapixelů a uživatelé se mohou plně spolehnout také na systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS, na vestavěný elektronický hledáček i na otočný dotykový displej LCD.

Canon EOS M50 se může pochlubit kvalitními výstupy i při špatných světelných podmínkách a natáčením videa v rozlišení 4K (v případě rozlišení HD rychlostí až 120 snímků za sekundu). Tělo fotoaparátu je navíc velmi malé a lehké.

Snadné je v případě EOS M50 i sdílení snímků a propojení s okolím - podporována je WiFi, Bluetooth i komunikace na krátkou vzdálenost NFC včetně automatického přenosu pořízených snímků do chytrého telefonu.

Další články k tématům - Bluetooth - fotoaparát - GPS - JPEG - NFC - objektiv - ocenění - OLED - optika - RAW - telefon - TIPA - WiFi - zrcadlovka

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 26. dubna 2018 - čtvrtek

Další články od Canon CZ s.r.o.

Nová řada tiskáren Arizona 2300 s technologii Arizona FLOW

Pracujte z libovolného místa s podporou uniFLOW Online

Multifunke Canon s nativní podporou správy tisku Universal Print

Digitální tisk zakázkových tapet

První instalace produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Nová řada inkoustových produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Technologické trendy pro digitální kancelář 2020

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX jako centrum digitální transformace firmy

IT útoky na dodavatelské řetězce a deepfake podvody

Použité multifunkce Canon budou dál sloužit u neziskovek

Lehkomyslný centralizovaný firemní tisk přináší bezpečnostní rizika

Síťový stolní skener s připojením přes LAN, WiFi nebo USB

Nová série imagePROGRAF PRO pro kvalitní velkoformátový tisk

Použité kopírky a multifunkce pro školy a neziskovky

Upgrade multifunkcí i-SENSYS přináší řadu vylepšení

České kanceláře stále preferují papír a šanony před cloudem

Čipování zaměstnanců jako základ bezpečnostní strategie pro kanceláře budoucnosti

imageRUNNER ADVANCE pod ochranou McAfee

Výkonný produkční skener Canon digitalizuje církevní spisy

Udržitelnost a ekologie budou mít dopad na podnikání

Skenery a tiskárny Canon ve službách výstavy o Medě Mládkové

Rizikové neoriginálních tonery z Číny

Produkční tiskárna Océ Colorado 1650 pro tisk z role na roli

Jak se účinně bránit zneužití citlivých dat v éře digitalizace

Nová barevná multifunkční tiskárna imageRUNNER ADVANCE C475 III

Profesionální tisk s novou řadou tonerových tiskáren imagePRESS C910

Inkoustové multifunkční tiskárny Canon WG7500 pro malé a střední firmy

Inovace Océ ProStream 1000 zlepšují efektivitu produkce a kontrolu kvality tisku

Inteligentní digitální podatelna zvládá ukládání i analýzu firemních dokumentů

Nová edice imageRUNNER ADVANCE posouvá hranice zabezpečení dokumentů a produktivity

Rozšířená a virtuální realita jako ideální firemní nástroj v nové éře podnikání

Inovativní flatbed tiskárny řady Océ Arizona 1300

Cloud a edge s podporou umělé inteligence promění kanceláře, výrobní podniky i města

Nový bridge fotoaparát Canon PowerShot SX70 HS

Nový Canon EOS R se představí na veletrhu Photokina 2018

Nová profesionální kamera Canon XF705

Nový Canon EOS R posouvá hranice fotografování a natáčení videí

Plnoformátová zrcadlovka EOS R - první fotoaparát s nově vyvinutým RF bajonetem

Canon posouvá hranice v konstrukci objektivů a optické kvality

EISA Awards ocenění fotoaparátů, objektivů a příslušenství Canon

Lehká kapesní a přenosná fototiskárna Canon Zoemini

Nové inkoustové tiskárny Canon PIXMA

Nové ploché skenery Canon CanoScan

Kapesní kompakt PowerShot SX740 HS

Canon získal zlaté hodnocení EcoVadis za trvalou udržitelnost

Objektivy Canon pro profesionální fotografy

Letní cashback na fototechniku Canon

Ocenění TIPA Awards za rok 2018 pro šest produktů Canon

Nové televizní objektivy v rozlišení 4K

Vliv vizuálního vyprávění příběhů na dnešní společnost