logo CZ.NIC

50000 úživatelů mojeID

Identita mojeID, která umožňuje přihlašování k různým webovým službám pomocí jediné univerzální kombinace jméno - heslo (weby s ikonkou mojeID nebo OpenID), má již více než 50000 uživatelů.

"Překročením hranice 50 tisíc účtů jsme dosáhli významné mety. Věřím, že tato událost sama o sobě znamená, že má služba dobře nakročeno ke svému dalšímu rozšiřování, a to i v případě největších poskytovatelů, kteří mají další dobrý důvod o její implementaci vážně uvažovat", říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které službu mojeID zavedlo od 26.10. 2010.

"S mojeID je možné se přihlásit na stovky internetových stránek, na nichž najdou uživatelé symboly mojeID nebo OpenID. Nadále usilujeme o to, aby bylo práce s mojeID co nejpříjemnější, a to jak pro uživatele, tak pro poskytovatele internetových služeb. Důkazem může být nedávno vydaná nová verze mojeID", dodává.

V České republice již zavedli mojeID pro své zákazníky například společnost Tiscali.cz, freemailová služba Volný.cz nebo jeden z největších internetových obchodů CZC.cz. Jako jedni z posledních se přidaly významný dodavatel e-shopů společnost NetDirect (největší dodavatel e-shopů a webových řešení v České republice), nakladatelství Extra Publishing (například ExtraPC.cz) nebo registrátor domén General Registry.

Nedávno se mojeID také poprvé implementovalo do mobilní aplikace (Kalorickétabulky.cz pro OS Android).

O mojeID

mojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace.

mojeID také umožňuje udržovat údaje o jeho držiteli na jednom bezpečném místě a stále aktuální. mojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu mojeID či alespoň technologii OpenID.

Služba je internetové veřejnosti poskytována zdarma.

Článek CZ.NIC ze dne 22. února 2012 - středa

Další články od CZ.NIC

Speciální nabídka videokonferencí Yealink