logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

ENUM Day 3 nabídne řadu praktických informací jak telefonovat přes internet

Sdružení CZ.NIC pořádá ve čtvrtek 15. října 2009 konferenci ENUM Day 3. Cílem jednodenního setkání je ještě více přiblížit a představit aktuální dění okolo VoIP a ENUM těm, kteří chtějí telefonovat přes internet ať už ve svých firmách a organizacích nebo jako jednotlivci.

V programu je tentokrát několik novinek, jež jsou zaměřené na praktické aspekty zavádění a používání VoIP. Jednou z nich je telefonování přes internet z mobilních telefonů. Účastníci akce si také budou moci přímo na místě nastavit své mobilní telefony pro volání přes VoIP a pomocí takto nastaveného telefonu soutěžit o hodnotné ceny. Tomuto tématu bude věnována i samostatná prezentace spojená s ukázkami. ENUM Day 3 bude oficiálně zahájen v 10 hodin v pražském Divadle Metro na Národní třídě.

"Hlavním tahákem konference bude přednáška kolegy Petra Hrušky, který krok po kroku provede účastníky postupem zavádění VoIP ve středně velké organizaci. Petr Hruška zájemcům ukáže, co vše je k zavedení VoIP potřeba, jaké problémy se mohou vyskytnout, jak tyto problémy vyřešit," upřesňuje Pavel Tůma, ze sdružení CZ.NIC.

Na návštěvníky čekají také případové studie jedné akademické instituce (Slezská univerzita v Opavě) a městského úřadu (Magistrát města Most). Tato vystoupení doplní například prezentace o zavádění a rozšíření ENUM ve Velké Británii nebo přednáška věnovaná VoIP bezpečnosti.

Novinkou tohoto ročníku konference je streamovaný přenos jednotlivých přednášek a s nimi spojených diskusí. Mediálními partnery akce jsou servery Lupa.cz a Mobilmania.cz a měsíčník Chip. Cena vstupenky na konferenci je 200 Kč.

ENUM v České republice

Sdružení CZ.NIC spustilo systém ENUM do komerčního provozu 22. ledna 2008. V České republice je k dnešnímu dni zaregistrováno 4 554 domén, které představují 561 015 telefonních čísel. Tento počet domén řadí Českou republiku mezi největší registry domén ENUM na světě. Domény ENUM registruje 21 registrátorů.

Systém ENUM využívá v současné době z evropských zemí také Rakousko, Německo, Polsko, Finsko, Rumunsko, Holandsko, Irsko a Velká Británie; testovací provoz běží v několika dalších státech. Národní doména ENUM je delegována prakticky ve všech evropských zemích.

Další články k tématům - enum - internet - konference - telefonovat - VoIP - Petr Hruška - Pavel Tůma

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 23. září 2009 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob