logo CZ.NIC

Internet jako objekt práva

Edice CZ.NIC rozšiřuje svou nabídku o publikaci Internet jako objekt práva s podtitulem Hledání rovnováhy autonomie a soukromí. Autorem je právní expert, vysokoškolský pedagog a publicista Ján Matějka.

Kniha vychází z vědeckých i praktických zkušeností autora a ocení ji jak studenti práv či informačních technologií, tak specialisté na otázky ochrany dat v prostředí Internetu. Internet jako objekt práva je šestou publikací Edice CZ.NIC.

Knihu ve formátu PDF lze zdarma stáhnout na internetových stránkách Edice CZ.NIC. Zde si mohou zájemci objednat také tištěnou verzi a to za cenu 299 korun při objednání přes IPv4, při objednání přes IPv6 je cena o 50 korun nižší.

Autor ve své práci například důkladně popisuje aktuální rozhodovací praxi, ale také nabízí možná řešení, a to vše v oblasti, která je obecně považována za složitou a místy až příliš nepřehlednou. Kniha rovněž obsahuje řadu dosud  nepublikovaných poznatků, kterých by si měl být vědom každý, kdo uvažuje o správě či zpracování osobních údajů v prostředí Internetu.

"Publikace, kterou má čtenář v rukou, je orientována na otázky vztahu svobody a soukromí člověka v prostředí Internetu. Jde o témata, z nichž lze jen obtížně jedno upřednostnit před druhým, když jsou v podstatě stejného významu a navzájem se doplňují. Kniha je psána pro všechny, kteří se chtějí (či musí) zabývat těmito mnohdy konfliktními otázkami, včetně složité a stále ještě nepříliš zažité právní regulace. Ta se bohužel velmi často míjí se skutečným chováním v tomto prostředí," uvádí autor knihy Ján Matějka.

"Není mnoho knih, které se věnují Internetu z pohledu práva. Kniha Jána Matějky je proto svým způsobem unikátní a nás těší, že jsme ji mohli vydat v rámci naší Edice CZ.NIC. Její autor je respektovaným odborníkem, který se vztahu práva a Internetu věnuje řadu let a to nejen jako právník, ale i pedagog a publicista. Aktuální publikace je dalším z textů naší edice, pod nímž je podepsán odborník z České republiky. Jsem rád, že je poměr tuzemských a přeložených knih vyvážený," doplňuje Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Další články k tématům - PDF - IPv6 - IPv4 - Internet - zdarma - Ján Matějka - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC ze dne 21. srpna 2013 - středa

Další články od CZ.NIC