logo CZ.NIC

Nové verze Datovek

CZ.NIC Labs vydává nové verze Datovek - Datovka pro Android (1.0) a iDatovka (2.5). V případě Datovky pro Android se dokonce jedná o první ostrou verzi.

Vydáním první stabilní verze Datovky pro Android se prozatím uzavírá portfolio aplikací pro komunikaci s Datovými schránkami. Datovka je nyní k dispozici zájemcům jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak iOS a ve verzi Datovka pro desktopy.

iDatovka verze 2.5 obsahuje především optimalizace uživatelského rozhraní pro nejnovější iPhony a iPady. Nová verze přináší také opravy několika drobných chyb.

Datovka pro Android

Datovka pro Android je mobilní aplikace pro přístup k datovým schránkám ze zařízení s operačním systémem Android verze 2.2 a vyšší. Aplikace umožňuje stahování příchozích a odeslaných zpráv a práci s jejich přílohami. Vytváření a odesílání zpráv není podporováno.

Její vývojáři již dospěli k závěru, že aplikace pro Android je již dostatečně odladěná a v případě dalších vydání tak přijdou na řadu pouze opravy nalezených nebo nahlášených chyb.

iDatovka

iDatovka je aplikace pro přístup k datovým schránkám ISDS pro telefony iPhone a tablety iPad. Umožňuje nastavit přístupové údaje pro více datových schránek a následně stahovat a číst příchozí i odchozí datové zprávy. Současná verze aplikace je určena jen pro kontrolu zpráv, není možné vytvářet a odesílat nové zprávy.

iDatovka je free software duálně licencovaný pod licencemi GPL 3.0 a Apache License 2.0.

Další články k tématům - Android - Apache - GPL - iPad - iPhone - SmartPhone

Článek CZ.NIC ze dne 26. března 2013 - úterý

Další články od CZ.NIC