logo CZ.NIC

Revize dat v registru domén .CZ

CZ.NIC reviduje data v registru a nabízí jejich větší zabezpečení - tyto dva cíle sleduje dnes spuštěná kampaň sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Kampaň poběží do konce tohoto roku, a to prostřednictvím přímé e-mailové komunikace na držitele domén.

"Ověření údajů u jednotlivých kontaktů, na které jsou zaregistrovány domény s koncovkou .cz, povede k jejich většímu zabezpečení. Pokud držitelé domén převedou svůj kontakt pod službu mojeID, získají možnost používat službu Doménový prohlížeč. Ta nabízí efektivnější a snazší komunikaci s registrem domén a lepší přehled o registrovaných doménách. Všechny fyzické osoby, které si ověří své údaje, navíc budou moci skrýt svoji poštovní adresu ve veřejné části doménového registru," říká Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC.

Předpokládá se také aktivní zapojení některých registrátorů. Každý držitel, který se do této aktivity zapojí, bude odměněn. Všichni, kteří se do kampaně zapojí a ověří si svůj kontakt do 31.12. 2013, dostanou jako pozornost 8GB flash disk. Na každého 1000. ověřeného držitele potom čeká nový iPad.

Kampaň podporující správnost dat v registru a zvyšující jejich bezpečnost je jedním z řady projektů, kterými chce sdružení CZ.NIC zvyšovat kvalitu dat v registru.

Další články k tématům - domény - iPad - mojeID - registr - Martin Peterka

Článek CZ.NIC ze dne 18. prosince 2013 - středa

Další články od CZ.NIC