logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Sdružení CZ.NIC uspořádá konferenci o internetu

V úterý 20. května 2008 se v Meet Factory na pražském Smíchově uskuteční konference Internet a technologie 08. Setkání českých i zahraničních odborníků organizuje CZ.NIC, správce registru domén .CZ.

Příspěvky a diskuze se budou věnovat aktuálním tématům internetového světa, například diakritice v doménách (IDN), protokolu IPv6 či novému systému zabezpečení doménových registrů (DNSSEC). Na konferenci vystoupí mimo jiné například nezávislý konzultant a publicista Jiří Peterka, Irena Wintrová z agentury Mediaresearch či ředitel CZ.NIC Ondřej Filip.

"Osobně se těším na přednášku jednoho z nejpřednějších českých internetových odborníků Jiřího Peterky. Věřím, že jeho zhodnocení české internetové historie i odhad dalšího vývoje českého internetu přinese řadu inspirativních názorů. Ujít si nenechám ani prezentaci polského kolegy Krzysztofa Olesika. Ten představí výsledky zavádění IDN do polských domén. Problematiku diakritiky v doménách považuji pro český internet za velmi aktuální," sdělil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Konference bude rozdělena na tři samostatné bloky :

Zájemci o konferenci Internet a technologie 08 se mohou zaregistrovat na nic.cz. Zde jsou k dispozici nejen informace o všech přednáškách a přednášejících, ale také registrační formulář. Maximálním počet účastníků konference je 150. Vstupné na konferenci stojí 200 korun.

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 30. dubna 2008 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob