logo Dimension Data Czech Republic a.s.

Analýza dat z etap Tour de France

Společnost Dimension Data v rámci Tour de France zpracovává a analyzuje údaje z monitorovacích zařízení nové generace umístěných pod sedly závodníků. Nyní zveřejňuje souhrnnou analýzu dat pořízených během prvních devíti etap závodu.

Technický tým Dimension Data doprovází závod ve svém "Big data" kamiónu a během prvních devíti etap Tour de France zpracoval 59,7 miliónů záznamů za použití datové kabeláže v celkové délce 5400 metrů.

Závěrečným sprintem byly zakončeny čtyři etapy z prvních devíti. A i když Mark Cavendish z týmu Dimension Data vyhrál tři z těchto sprintů, nebyl absolutně nejrychlejším závodníkem - tím se stal Marcel Kittel (EQS), který v šesté etapě dosáhl nejvyšší rychlosti 74,27 km/h.

Dosud nejdelší dobu strávili jezdci v sedle během 3. etapy - 5 hodin, 59 minut a 54 sekund. Celkově v Pyrenejích během 7., 8. a 9. etapy závodníci absolvovali 9000 nastoupených metrů, a překonali tak nadmořskou výšku Mount Everestu.

Nejnižší průměrná rychlost na jedno stoupání se přitom pohybovala v rozmezí 13,6 až 15,8 km/h.

Další statistiky zahrnují následující informace:

Společnost Dimension Data získala uvedené informace zpracováním dat ve svém hybridním cloudu, který se skládá z více než 100 virtuálních serverů poskytujících 300 jedinečných cloudových služeb s 99,999% dostupností.

Z technologického pohledu stojí za vyzdvihnutí i fakt, že 198 závodníků z 22 týmů vygenerovalo během prvních devíti etap 42000 prostorových údajů a 75 miliónů informací o poloze.

Článek Dimension Data Czech Republic a.s. ze dne 21. července 2016 - čtvrtek

Další články od Dimension Data Czech Republic a.s.

Acronis True Image 2019