logo ITeuro, a.s.

Digitalizace výroby a logistiky s podporou ERP Infor CloudSuite Industrial

Po provedení analýz výrobních procesů pro implementaci ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) dokončuje ITeuro s vlastním produktem InduStream finální návrh řešení ve společnosti MSV Metal Studénka - výrobce výkovků a komponentů kolejových vozidel.

Společnost MSV Metal Studénka původně zvažovala i reimplementaci dosavadního externího nástroje pokročilého plánování a rozvrhování výroby (APS) ještě před výběrem nového primárního systému. V minulosti už takový nástroj pořídila, z různých důvodů ale přestal být využíván.

Z prezentací možných ERP systémů nakonec vyplynulo, že po všech stránkách výhodnější bude přistupovat k novému informačnímu řešení komplexně.

Výhodou vítězného ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) je, že obsahuje funkcionalitu APS přímo v jádře systému. Není proto nutné za ni připlácet, ani řešit jakoukoliv integraci softwaru třetí strany.

"Usilujeme o zvýšení celkové efektivity podniku, proto jsme původně chtěli co nejdříve oživit myšlenku pokročilého plánování výroby. Záhy bylo jasné, že implementovat jeden nástroj, přenášet z něj data do jiného systému, ten posléze vyměnit a vytvářet nové propojení jde přesně proti našemu záměru. Byla by to časově i ekonomicky náročnější cesta. Vybrali jsme proto ucelené řešení, které nám nabídla společnost ITeuro se systémem Infor CloudSuite Industrial a doplňkem InduStream," zdůvodňuje výběr Ivo Lazecký, generální ředitel MSV Metal Studénka.

Projekt má mezinárodní přesah, protože po české implementaci bude následovat takzvaný roll-out do dceřiného závodu v Polsku - nový systém tedy firma MSV Metal Studénka zvažovala opravdu důkladně.

"Přistoupili jsme k výběru zodpovědně a oslovili všechny přijatelné dodavatele. Z jednání a prezentací vyplynulo, že skutečně nemá smysl oddělovat nástroj na plánování výroby od zbytku systému. Stejně tak odpadla s ohledem na naše požadavky i všechna menší řešení. Infor CloudSuite Industrial společně s nástrojem InduStream vyhovují i naší vizi standardizace procesů a vyžití robotizace v rámci Průmyslu 4.0. To je směr, kterým se rozhodně chceme ubírat. Mohu už srovnat také přístup společnosti ITeuro s implementacemi jiných systémů i v tomto aspektu se jedná o výrazný nadstandard," říká vedoucí projektu za MSV Metal Studénka Ladislav Šír.

Základem nového informačního řešení je ERP systém CloudSuite Industrial (SyteLine) od mezinárodní společnosti Infor. Jedná se o informační systém specializovaný na takzvanou diskrétní výrobu.

Jeho funkce budou rozšířeny volitelnými moduly pro pokročilejší funkce v oblastech kvality, interní údržby, evidence majetku a českého účetnictví.

O sběr a distribuci dat přímo na jednotlivých stanovištích v rámci procesů výroby a skladového hospodářství se postará nástroj InduStream vyvíjený ITeuro.

"Máme společnost rozdělenou do několika úseků, které používají různý software. Valnou většinu nahradí nové řešení. Ponecháme si pouze technologicko-konstrukční aplikaci Siemens Teamcenter, kterou převedeme na novější verzi, a software RON pro docházku, personalistiku a jídelnu. Obojí bude propojeno s novým ERP systémem a i to je prvek, který jsme při výběru zohlednili," dodává Ladislav Šír.

Zahájení ostrého provozu ERP systému je naplánováno na začátek roku 2020.

Pro ITeuro jde o další projekt v oblasti výroby pro kolejovou dopravu. Vloni ERP systém Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) implementovala výrobci vlakových sedadel BORCAD. Mezi dlouholeté zákazníky společnosti patří také Krnovské opravny a strojírny.

O společnosti MSV Metal Studénka, a.s.

MSV Metal Studénka je v oblasti výroby výkovků a komponentů pro kolejová vozidla přímým pokračovatelem bývalé Vagonky Studénka, založené v roce 1901. K odkazu a slavné tradici této české továrny se i nadále hrdě hlásí a je považována za jejího přímého následovatele.

Nyní je předním evropským výrobcem železničních podsestav a zápustkových výkovků pro kolejová vozidla i ostatní průmyslová odvětví, který exportuje do více než 20 zemí. Společnost zaměstnává přes 400 pracovníků a dosahuje ročního obratu přes 850 milionů korun.

Článek ITeuro, a.s. ze dne 16. května 2019 - čtvrtek

Další články od ITeuro, a.s.