share itpoint.cz

vCloud NFV 2.0 zjednodušuje implementaci a provoz

Platforma VMware vCloud NFV urychluje modernizaci sítí a poskytování nových služeb, trvale snižuje náklady a připravuje sítě na zavedení technologií 5G. Program VMware Ready for NFV nyní zahrnuje již přes 30 certifikovaných řešení.

Dva doporučené tématické odkazy:

Nově vydaná platforma VMware vCloud NFV 2.0 je určena pro modernizaci a transformaci architektur a provoz sítí globálních poskytovatelů komunikačních služeb (communications service providers - CSP). Je založená na osvědčené softwarově definované infrastruktuře a řídicích řešeních. Dokáže zlepšit ekonomiku poskytování služeb tím, že pomáhá zrychlit jejich zavádění, zefektivnit provoz a snížit náklady na infrastrukturu.

S pomocí vCloud NFV 2.0 mohou poskytovatelé komunikačních služeb, kteří připravují své sítě na 5G a internet věcí, dodávat nové, od konkurence odlišené služby na flexibilní, otevřené a bezpečné softwarově definované architektuře.

VMware vCloud NFV je plně integrovaná, modulární a multitenantní NFV (network functions virtualization) platforma, která vyhovuje normám Evropského ústavu pro telekomunikační normy (ETSI). Nabízí vysoce dostupnou infrastrukturu pro virtualizaci síťových funkcí (network functions virtualization infrastructure - NFVI) operátorské třídy a možnosti řízení provozu a zajištění kvality služeb, které jsou základem úspěšného nasazení a provozování NFV.

Společnost VMware u vCloud NFV poskytuje otevřenost a možnost volby v celém souboru technologií NFV, včetně NFV infrastruktury (NFVI), virtuálních správců infrastruktury (virtualized infrastructure manager - VIM), virtuálních síťových funkcí (virtual network functions - VNF) a koordinace NFV (NFV Orchestration - NFVO) a neustále rozšiřuje interoperabilitu vCloud NFV při využití pro mobilní a metalické sítě, internet věcí, softwarově definované sítě WAN a zabezpečení.

Předpokladem budování sítí 5G je virtualizace a VMware vCloud NFV nabízí platformu pro vývoj nových služeb již dnes, s architekturou, která bude podporovat implementaci 5G poskytovateli komunikačních služeb v budoucnu.

VMware vCloud bude využívat nové inovace v celém portfoliu řešení společnosti VMware pro virtualizaci výpočetních zdrojů, sítí, datových úložišť a řízení. Mezi ně budou patřit nejnovější verze řešení VMware vSphere s řízením provozu, VMware NSX pro vSphere, VMware VSAN, VMware vCloud Director pro poskytovatele služeb, VMware Integrated OpenStack, VMware vRealize Network Insight, VMware vRealize Log Insight, VMware vRealize Operations Advanced a VMware Site Recovery Manager.

VMware vCloud NFV 2.0 přinese inovace v oblastech důležitých pro CSP:

  • Bezpečné multitenantní prostředí - vCloud NFV pomáhá poskytovatelům komunikačních služeb dosáhnout úplné izolace služeb v bezpečném multitenantním prostředí u všech funkcí NFVI. Nyní s nativní integrací mezi vCloud Director a síťovou virtualizací VMware NSX budou poskytovatelé služeb moci využít mikrosegmentaci k vytvořené programovatelné sítě s podrobně nastavenými bezpečnostními pravidly a delegovaným řízením přístupu podle rolí pro poskytovatele u nájemce. Různé VNF s různými službami tak budou moci bezproblémově sdílet stejnou infrastrukturu, avšak dokonale izolovaně od sebe navzájem.
  • Dostupnost operátorské třídy - VMware vCloud NFV je vysoce dostupná platforma zajišťující kontinuitu služeb v produkčních sítích velkého rozsahu. Díky zjednodušenému řízení životního cyklu infrastruktury mohou poskytovatelé služeb bezproblémově aplikovat aktualizace a opravy s minimálním dopadem na provoz a stabilitu sítě. Funkce pro pokročilou vysokou dostupnost (high availability - HA) umožní inteligentní a aktivní zajišťování dostupnosti na základě požadavků VNF a schopností platformy. Prediktivní plánovač distribuovaných zdrojů (distributed resource scheduler - DRS) s ohledem na síť umožní aktivní a prediktivní sledování a remediaci VNF zdrojů v uzavřené smyčce. Zvýšení výkonu spočívá mimo jiné ve zrychlení předávání paketů, vyšší úroveň bezpečnosti zajistí šifrování na úrovni virtuálního stroje a bezpečný start.
  • Automatizace služeb - vCloud NFV zrychluje tvorbu a zavádění služeb a umožňuje přidělovat zdroje a umisťovat zátěž v NFVI podle nastavených pravidel. Nejnovější verze obsahuje možnost vkládat pokročilá pravidla pro služby a požadavky na zdroje během balíčkování VNF a automaticky importovat stávající pracovní zátěže VNF do VMware Integrated OpenStack. Platforma také nabízí automatizovaná doporučení, která zjednodušují zavedení mikrosegmentaci prostřednictvím VMware vRealize Network Insight, a vylepšená REST API pro automatizaci řízení životního cyklu implementace NFV infrastruktury.
  • Řízení provozu - VMware vCloud NFV poskytuje automatizaci provozu NFVI s úplným přehledem o stavu a aktivitě včetně aktivní a prediktivní analýzy kvůli vyhodnocování výkonu a rychlému řešení případných problémů. Nejnovější verze prostřednictvím vRealize Network Insight poskytovatelům služeb nabídne plnou viditelnost všech komponent dané služby ve virtuálních i fyzických vrstvách. Platforma vCloud NFV poskytuje nepřetržitě, téměř v reálném čase data o stavu, výkonu a kapacitě síťových zdrojů a prioritizovaná upozornění pro integraci s uzavřenou smyčkou do procesů koordinace zdrojů a služeb. Otevřená API umožňují integraci s předními řešeními pro zajištění kvality služeb běžícími na vyšších vrstvách.

Článek VMware INC ze dne 16. března 2017 - čtvrtek, čteno 333x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články VMware INC

vCloud NFV 2.0 zjednodušuje implementaci...

vCloud NFV jako základ pro transformaci ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Partnerství VMware s Adaptiva pomáhá s p...

VMware představuje inovace Workspace ONE...

Rychlá a jednoduchá správa mobilních zař...

Vlastní zaměstnanci představují největší...

Rozpory v názorech manažerů firem na kyb...

vRealize Suite 7 pro správu hybridního c...

Workspace ONE - platforma pro digitální ...

Integrace mobilní bezpečnosti ve firmách...

Nová řešení VMware pro správu cloudu

Digitální technologie podporují zaměstna...

VMware a EMC společně do cloudu

Přechod na Windows 10 s podporou nástroj...

Firemní mobilita přináší víc než jen pos...

Nové datové centrum pro vCloud Air VMwar...

vCloud for NFV - unifikovaná cloudová pl...

Bask Iyer je novým IT ředitelem VMware

vCloud Air s integrací Google Cloud Plat...

Inovace VMware vCloud Air reagují na pož...

Další datové centrum pro VMware vCloud H...

Nesoulad mezi IT oddělením a zbytkem fir...

vCloud Hybrid Service v Evropě

VMware rozšiřuje divizi výpočetních řeše...

Ben Fathi - nový CTO VMware

Specializovaná řešení správy cloudu pomá...