logo

Alcatel-Lucent představil první zelené DSL na světě

Alcatel-Lucent uvedl na trh vysokokapacitní a ekologicky efektivní DSL platformu, která umožňuje snížení spotřeby energie až o 25 % oproti běžnému DSL řešení.

"Zelené DSL" od Alcatel-Lucent sníží spotřebu energie linkových karet DSL poslední generace použitím unikátního distribuovaného konceptu DSLAM a Smart DSL technologií.

"Dnes je běžným standardem, že spotřeba modemu klesá v okamžiku poklesu DSL provozu. Nicméně, v okamžiku opětovné aktivace takového modemu dochází ke kolísání výkonu což vede k přeslechům a destabilizaci přístupové sítě," říká Jürgen Lison, Vice-President Alcatel-Lucent pro ISAM produkty. "Zelené DSL Alcatel-Lucent nabízí operátorům unikátní end-to-end řešení vzniku přeslechů a destabilizace sítě v důsledku kolísání výkonu modemů. Toto řešení umožňuje významné snížení spotřeby energie modemů, aniž by došlo k jakémukoli omezení stability linek. To je naše přidaná hodnota, kterou v současnosti nemůže nikdo jiný nabídnout."

Poslední verze ISAM, která podporuje snížení spotřeby energie až o 25 %, je také první komerčně dostupná DSL platforma pro trhy s normami schválenými Evropským ústavem pro telekomunikační normy, která nabízí všem uživatelům kdekoli v síti minimální rychlost stahování 50 Mbs a maximální až 100 Mbs. Tato rychlost je umožněna vysokokapacitními a velmi rychlými DSL (VDSL) linkovými kartami a podporou tzv. VDSL bonding technologie linkových karet. Tento ISAM umožňuje společnostem začlenit třetí generace VDSL linkových karet, jež reprezentují nejnovější technologie a vedoucí místo Alcatel-Lucent na trhu DSL.

"Operátoři v době hospodářské recese optimalizují investice do stávajících přístupových sítí, přitom ale chtějí neustále nabízet větší šířku pásma a celkové pokrytí. Společně s očekávaným růstem optických sítí FTTB, zůstává VDSL2 důležitým prvkem podpory služeb s větší šířkou pásma pro residenty a společnosti," říká Kamalini Ganguly, analytik širokých pásem společnosti Ovum. "Naše výzkumy ukazují, že nová verze Alcatel-Lucent ISAM platformy řeší obavy operátorů a zelenější přístup k technologiím je pro operátory velmi důležitý, protože produkty s nižší spotřebou jim snižují náklady."

"Uvedením čtvrté ISAM platformy získává Alcatel-Lucent více než roční náskok před svými konkurenty," říká Jürgen Lison, Vice-President Alcatel-Lucent pro ISAM produkty. "Naše teze širší pásmo za méně energie pohne DSL oborem podobným způsobem, jako když jsme před pěti lety uvedli platformu ISAM.“"

Uvedená technologie Alcatel-Lucent podporuje kompletní ekologický program, který využívá inovace pro vytváření chytřejších a ekologičtějších sítí na všech úrovních (přístupová, transportní síť i páteřní). Program zahrnuje vylepšení v oblasti hardware i software. Vedoucí postavení Alcatel﷓Lucent v DSL je založeno na cenami ověnčené rodině produktů ISAM. Ty jsou nyní implementovány u více než 210 zákazníků po celém světě. Od svého uvedení před pěti lety se počet klientů využívajících některý produkt z rodiny ISAM pravidelně rozšiřuje každý týden o jednoho. Proto je Alcatel-Lucent jedničkou v širokopásmovém IP připojení.

Další články k tématům - Alcatel-Lucent - DSL - energie - ISAM - VDSL - Zelené - Jürgen Lison - Kamalini Ganguly

Článek ze dne 17. prosince 2009 - čtvrtek

Další články od Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.