logo

První telefonní hovor prostřednictvím bezdrátové LTE datové síě

Společnost Alcatel-Lucent jako první na světě úspěšně realizovala volání prostřednictvím LTE (Long Term Evolution) - bezdrátové širokopásmové datové sítě, a to na spektru určeném pro bezpečnostní složky USA.

Tento milník využití LTE potvrzuje připravenost sítě pro podporu bezpečnostních složek, konkrétně pro policií, hasiče a záchranou službu stejně jako další nové aplikace pro bezdrátový přenos.

Bezdrátová širokopásmová komunikace je stěžejní pro taková řešení, která vyžadují vysokou datovou propustnost. U zajištění bezpečí pro veřejnost jde o aplikace, jakými jsou například videodohled, biometrická identifikace, geoprostorové informační systémy, automatizované určení polohy vozidla a další. LTE pomáhá zvýšit rychlost a přesnost rozhodování v životně důležitých situacích.

"Tento úspěch představuje důležitý posun ve využití veřejných sítí pro bezpečnost veřejnosti. Svědčí také o připravenosti LTE technologie poskytovat aplikace na bázi širokopásmové datové sítě." řekl Morgan Wright, Vice President, Global Public Safety Segment Alcatel-Lucent. "Tento zlomový hovor potvrzuje postavení Alcatel-Lucent jako profesionála v oboru s rozsáhlými znalostmi v oblasti návrhů a vývoje LTE řešení pro zajištění specifických potřeb bezpečnostních složek."

Alcatel-Lucent byl vybrán již pěti telekomunikačními operátory pro komerční nasazení technologie LTE, čímž zaujímá vedoucí pozici na celosvětovém trhu. Dva z nich patří k největším poskytovatelům služeb v USA. V současné době se kompletní řešení pro LTE řešení testuje ve zkušebním provozu u více než 50 zákazníků.

Další články k tématům - bezdrátový - bezpečnost - Evolution - hovor - LTE - milník - videodohled - Morgan Wright

Článek ze dne 23. září 2010 - čtvrtek

Další články od Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.