logo

LTE aplikace mohou poskytovatelům služeb přinést nové zdroje příjmů

Podle analýzy Bell Labs mohou LTE aplikace poskytnout evropským telekomunikačním operátorům příležitosti k novému zdroji příjmů - z firemního segmentu o 30 a ze spotřebitelského segmentu o 10 procent.

Rozsáhlé panevropské studie realizované společností Alcatel-Lucent poukazuje na silnou podporu a poptávku po aplikacích podporovaných technologií širokopásmové mobilní sítě LTE (Long Term Evolution). Studie zjišťovala preference u více než 4500 spotřebitelů a 950 společností ve Francii, Německu a Velké Británii.

Výzkumný tým Bellových laboratoří společnosti Alcatel-Lucent na základě výsledků studie potvrdil, že zájem o nové aplikace pro LTE by mohl poskytovatelům služeb přinést významné tržní příležitosti a podstatné příjmy. Výsledky dále ukázaly, že největších výhod by bylo možné dosáhnout správnou kombinací nových aplikací a specifické cenové politiky.

Firemní segment :

Aplikace optimalizované pro LTE uvedené ve studii byly nejlépe vnímány ve třech evropských zemích, zejména pak ze strany středních a velkých podniků. Kromě mobilního cloud computingu, dotazované podniky vyjádřily velký zájem o možnost videokonferencí se zapojením více účastníků a spolupráce prostřednictvím mobilních zařízení.

Spotřebitelský segment :

"Na straně firmem i uživatelů panuje očekávání po nových příležitostech." říká Ken Wirth, head of Alcatel-Lucent’s 4G LTE activities a pokračuje: "Výsledky našeho průzkumu potvrdily, že LTE aplikace budou pro poskytovatele služeb motorem příležitostí pro vytváření nových příjmů".

"Naše analýza ukazuje, že se správnou infrastrukturou, ucelenou nabídkou a tržním přístupem, mohou poskytovatelé služeb využít potlačenou poptávku po mobilních širokopásmových službách," říká Rati Thanawala, vice-president, Network Planning, Performance & Economic Analysis, Bell Labs a dodává: "Za předpokladu, že poskytovatelé nejdříve zaměří svou migrační strategii na podniky a nabídnou jim pečlivě vybrané aplikace a vhodnou cenovou strategii a následně vytvoří uživatelům nápaditou nabídku, mohou optimalizovat své příjmy."

Alcatel-Lucent jasně prokázal pozici lídra v oblasti LTE (Long Term Evolution). Byl vybrán sedmi zákazníky, z nichž dva patří mezi světově největší poskytovatele služeb, pro komerční nasazení a u více než 50ti zákazníků se Alcatel-Lucent zapojil do testovacích provozů. Testování a nasazení této technologie probíhá ve všech regionech světa.

Článek ze dne 7. prosince 2010 - úterý

Další články od Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.