logo

Finanční výsledky Alcatel-Lucent za druhé čtvrtletí roku 2010

Alcatel-Lucent potvrzuje svůj výhled pro rok 2010 a konstatuje, že poptávka po telekomunikačních zařízeních se zotavuje s ohledem na rostoucí datový provoz a nutnost navýšení datové kapacity sítí.

Tržby za druhé čtvrtletí roku 2010 dosáhly 3,813 miliardy EUR, což představuje 17,4 % nárůst v porovnání s předchozím čtvrtletím. Upravená hrubá marže činila 36,1 % celkových tržeb. Upravený provozní zisk za druhé čtvrtletí dosáhl 28 milionů EUR (0,7 % z tržeb) a výše provozního cash flow pak činila mínus 58 milionů EUR.

Výkonný ředitel společnosti Alcatel-Lucent Ben Verwaayen komentuje reportované výsledky slovy : "Jsem potěšen našim pokračujícím pokrokem na cestě transformace, který se projevil svými výsledky ve druhém čtvrtletí roku 2010. Tržby tohoto obd obí jasně deklarují zlepšení podmínek na trhu a dobrý směr v našem produktovém portfoliu. Společnost zaznamenala výbornou výkonnost v oblasti IP a bezdrátových technologií. Dosáhli jsme uzavření významných a strategických obchodních smluv. Společnost NBN si nás zvolila jako klíčového dodavatele australské širokopásmové sítě (National Broadband Network, NBN). Africa Coast to Europe (ACE) konsorcium jmenovalo naší společnost dodavatelem pro tvorbu podmořské optické linky spojující Evropu a Afriku. Jsem hrdý na to, že Alcatel-Lucent byl vybrán společností AT&T jako hlavní dodavatel zařízení pro IP/MPLS/EPC."

K budoucímu vývoji Ben Verwaayen dodává : "V následujícím čtvrtletí očekáváme další zlepšení a připravujeme se na zvýšení poptávky. Vývoj prodeje se bude zlepšovat a budeme i nadále těžit z nastavené strategie v oblasti nákladů, což se projeví ve výši provozního zisku. Naše předpoklady vývoje pro rok 2010 ponecháváme nezměněny."

Další články k tématům - Ben Verwaayen

Článek ze dne 11. srpna 2010 - středa

Další články od Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.