logo

LTE Alcatel-Lucent a Cassidian: řešení pro mobilní internet v 400 MHz pásmu

Společné LTE řešení bude podporovat širokopásmové datové služby jako zajištění bezpečnosti mobilního videa, video služby vztahující se k poloze uživatele, inteligentní systém pro integraci zařízení a aplikací ve vozidle, jež mají doplnit stávající hlasové a datové systémy.

Společnosti Alcatel-Lucent a Cassidian budou poskytovat inovativní mobilní širokopásmové řešení pro pohotovostní a bezpečnostní komunikační systémy, které pracují v pásmu 400 MHz.

Cassidian bude vyvíjet rádiové stanice a terminály přesně specifikované pro potřeby těchto systémů ve spektru 400 MHz. Díky nízké frekvenci a vysokému výkonu, kterým disponují tyto rádiové stanice, umožní toto řešení nákladově efektivní pokrytí a nabídne širokou škálu širokopásmových služeb. Cassidian spustí marketingové a prodejní aktivity pro bezpečnostní složky a obranu, kde se 400 MHz spektrum používá.

Alcatel-Lucent využije svého vedoucí postavení v oblasti LTE, aby společně s Cassidian integrovali kompletní řešení. Marketingové a prodejní úsilí povede k oslovení odvětví dopravy, energetiky a dalších.

"Těší nás, že budeme moci vládním uživatelům nabídnout zvýšení širokopásmové mobilní datové kapacity a že ho budeme moci integrovat do 400 MHz prostředí Cassidian Full Circle, jež využívají bezpečností složky a obrana. Tato spolupráce kombinuje silné stránky našeho profesionálního mobilního rádia se sítěmi a aplikacemi příští generace", říká Hervé Guillou, CEO společnosti Cassidian Systems. "Budeme úzce spolupracovat se společností Alcatel-Lucent, lídrem v oblasti LTE a bezdrátových technologií."

"Kapacita širokopásmového připojení je zásadní pro komunikaci v rámci bezpečnostních složek. Přináší s sebou nové možnosti řízených aplikací, jako jsou videa, která slouží k pochopení určitých situací, které dříve nebyly možné", říká Tom Burns, prezident, Enterprise a strategických průmyslových odvětví, Alcatel-Lucent. "Díky spolupráci se společností Cassidian, lídrem v oblasti globálních bezpečnostních řešení a systémů, budeme nabízet naše prvotřídní technologie LTE k dispozici všem profesionálním uživatelům a organizacím."

Ken Rehbehn, hlavní analytik Yankee Group, říká: "Partnerství společností Alcatel-Lucent a Cassidian je zásadní. Vytváří silný základ ekosystému, který je potřebný k tomu, aby mobilní data týkající se bezpečnostních složek přešla ze současného primitivního stavu na rychlou a skutečně funkční mobilní datovou síť, která bude splňovat potřeby složek záchranného systému."

O společnosti CASSIDIAN

Cassidian, společnost skupiny EADS, je přední světový dodavatel globálních bezpečnostních řešení a systémů. Nabízí služby Lead System Integration a další produkty a služby zákazníkům působícím v civilních i vojenských odvětvích po celém světě: vzdušné systémy (letouny i bezpilotní prostředky), pozemní, námořní a hybridní systémy, výzvědné a sledovací prostředky, produkty kybernetické bezpečnosti, zabezpečené komunikace, zkušební systémy, raketové střely, systémy služeb a podpory.

Další články k tématům - Cassidian - LTE - video - Tom Burns

Článek ze dne 30. srpna 2011 - úterý

Další články od Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.