logo

Česká datacentra na Blízkém východě

Podle společnosti ALTRON, která v regionu Blízkého východu pracuje na projektech chytrých měst nebo telekomunikací pro komerční i veřejnou sféru, stoupá díky rychlému rozvoji digitalizace a IT infrastruktury obliba mobilních datových center ve speciálních snadno přemístitelných kontejnerech.

"Firmám pomáhá veřejný cloud a vidíme, jak rychle se podniky díky těmto možnostem rozvíejí. Zvyšuje se množství zpracovaných dat a edge datová centra, která na tomto trhu zavádíme, usnadňují jejich operace a uskladňování. Region Blízkého východu si uvědomuje jejich důležitost a většina firem plánuje navyšovat své investice do datové infrastruktury. Značná část jich už nyní částečně nebo úplně funguje v cloudu a očekává díky tomu i úspory nákladů. Při stavbě datových center pracujeme i s rizikem bombových útoků. Datacentra jsou pro tyto případy snadno přemístitelná. Zvýšenou pozornost věnujeme i potenciální ztrátě dat. Navrhujeme proto taková řešení, která klientům ochrání data pro případ, že by o jedno datové centrum přišli. Data pro tyto případy shromažďujeme na dvou na sobě geograficky nezávislých územích," vysvětluje Martin Souček, generální ředitel společnosti ALTRON.

Trh s datovými centry na Blízkém východě by měl podle analýzy poradenské společnosti Arizton v následujících pěti letech dosáhnout objemu čtyř a půl miliardy miliardy dolarů.

Mezi hlavní důvody patří zvýšená potřeba online přístupu k různým službám či větší využití IoT, a to i v souvislosti s pandemií koronaviru.

Modulárních datová centra

Pro přístup k datům v takovém případě stačí internet a firmy tak mají přístup k provádění obtížných operací, které jim umožňují další rozvoj. Veřejná, municipální i vládní cloudová centra vybudovaná v českých kontejnerech od ALTRONu se nacházejí ve Spojených arabských emirátech a Ománu, připravují se také v Saudské Arábii a Kataru.

Flexibilitu a modularitu pro různé situace jim poskytuje právě jejich kontejnerové řešení. Lze je převážet a opětovně zprovoznit během několika hodin, výhodou je i jejich tepelná a požární odolnost.

Většinou se sestavují dva a více kontejnerů do jednoho celku, nebo jsou distribuovány sestavy několika technologicky propojených kontejnerů.

Připojení na 5G síť

Blízkovýchodní region již také pracuje s pokrytím 5G sítí, která zajišťuje velkokapacitní připojení až 10 Gb/s. Se zavádění 5G sítě pomáhal ALTRON v Ománu místnímu telefonnímu operátorovi, který díky tomu dokázal pokrýt i ty nejodlehlejší části země - to mělo vliv i na růst objemu dat využívaných jak ze strany běžných spotřebitelů i podniků.

V Ománu díky tomu také vzrostla míra využívání internetu ve venkovských oblastech. Země zároveň díky zavedení 5G sítě očekává růst příjmů v oblasti IoT.

Motivací pro působení na blízkovýchodním trhu je mnoho. Roli hraje vhodná infrastruktura a celková ekonomická síla regionu, ale i podpora ze strany vlád či dostatek kvalifikovaných pracovníků.

Riziko naopak skýtá například nestabilita vztahů mezi některými regiony.

Článek ze dne 27. dubna 2021 - úterý

Další články od ALTRON, a.s.

Nové datacentrum Nagoja pro Seznam

Datacentrum EdgeDC snižuje energetickou náročnost

Inovace datacentra EdgeDC zohledňují současné zákaznické potřeby napříč trhy a segmenty

Altron Modular - nová divize pro vývoj modulárních datových center

Datacentra ALTRON propojují know-how a business

Spolehlivé a bezpečné řešení datové infrastruktury s Mobile DC

30 let datacenter a technologické infrastruktury ALTRONu

Vývoj datacenter ALTRONu se zárukou nejvyšší odbornosti s mezinárodní certifikací Uptime Institutu

Boom edge datacenter pro internet věcí

Česká datacentra na Blízkém východě

Digitalizace školství stupňuje nároky na správu a zabezpečení dat

Mikrodatové centrum Altron Micro DC na veletrhu ITU Telecom Word 2019

Mikrodatové centrum Altron Micro DC zajistí chod celého firemního ICT v jednom racku

Nová generace zálohování v cloudu - aCloud Backup

Chlazení datových center v letním období

Altron SmartRack zajišťuje provoz klíčových aplikací Kooperativa pojišťovna

České firmy se zajímají o služby pro datacentra a kybernetickou bezpečnost

Mobilní kontejnerové datacentrum na ALTRON kongresu

Ocenění Czech Business Superbrands 2017 pro ALTRON

Moderní technologie a aplikace v datových centrech a IT pro firemní zákazníky

IoT se prosazuje v datových centrech a dalších oborech

Modulární mobilní datová centra pro spolehlivý provoz v pouštních podmínkách

Mikrodatové centrum s prvky IoT

Řešení dostupnosti firemního IT a cloudových služeb

ALTRON podporuje mladé vědce a techniky

Technologické trendy českých datových center

Systémová integrace řešení pro správu datových center

Kvalitní enterprise řešení pro firemní ICT za dostupnou cenu

Technologie Galaxy VM s certifikací na údržbu UPS pro datová centra

Změna firemní identity ALTRONu souvisí s novou strategií a portfoliem služeb

Inovace ze světa cloudu, datových center, IoT a IT

Nové trendy a řešení pro datová centra na ALTRON kongresu

Přijďte se podělit o zkušenosti ze světa datových center a firemních IT řešení

Softwarově definovaná datová centra ALTRON na Data Center World 2016

Monitoring datového centra podle nejnovějších trendů a požadavků uživatelů

Mikrodatová centra pro eGovernment emirátu Sharjah

Nový CSR program ALTRONu se zaměřuje na konkrétní společenské cíle

Rychlá analýza stavu datového centra se službou Data Center Q-Check

Flexibilní a bezpečné firemní IT

Lukáš Zazvonil - nový ředitel ALTRON Innovation LAB

Stanislav Stejskal - nový finanční ředitel skupiny ALTRON

Mikrodatové centrum ALTRON pro střední firmy i korporátní zákazníky

PR služby pro ALTRON Group zajišťuje FYI Prague

ALTRON Infrastructure Management - nový nástroj správy datových center

Prémiové partnerstvi ALTRON - VMware

ALTRON Innovation LAB

Správa a optimalizace aktiv datového centra

PUE kalkulátor pro rychlý výpočet potenciálu úspor datového centra