logo

ANECT získal v Rusku patent na technologii ALUCID

ANECT získal první patent na technologii ALUCID v Rusku. technologie ALUCID přináší zjednodušení pro autentizaci a prokázání identity v kybernetickém prostoru. ALUCID je bezpečná schránka pro elektronickou identitu, reprezentující reálné uživatele.

Ruským patentovým úřadem bylo potvrzeno rozhodnutí o udělení patentu na základě patentové přihlášky s číslem 2010118403, kterou podala společnost ANECT v roce 2008.

"ALUCID prokazuje výrazné přednosti v zabezpečení a jednoduchosti použití, oproti dnes běžně využívaným způsobům autentizace uživatelů", řekl Libor Neumann, autor technologie. "Technologii ALUCID jsme vyvíjeli především s důrazem na bezpečnost a univerzálnost nasazení, proto může sloužit pro přihlášení k jakémukoli typu online aplikace či informačního systému."

"V rámci našeho interního výzkumu vznikla převratná technologie, která mění komplikovaný způsob správy a využívání kybernetických identit, bez nichž se už dnes podniky a instituce nemohou obejít", dodal Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT. "Jsem přesvědčený, že po několika letech výzkumu a dvou letech vývoje si nový produkt najde cestu k zákazníkům po celém světě."

Místo zadávání jmen a hesel využívá ALUCID pro bezpečnou práci s elektronickou identitou výpočetní výkon moderních zařízení, jakými jsou zabezpečené USB disky, čipové karty či mobilní telefony. K autentizaci uživatele nepoužívá žádná osobní data, a tak při komunikaci se zabezpečeným systémem chrání osobní data uživatelů v kybernetickém prostoru.

Další články k tématům - ALUCID - patent - telefon - výzkum - Libor Neumann - Miroslav Řihák

Článek ze dne 21. května 2012 - pondělí

Další články od Anect a.s.