Ruským patentovým úřadem bylo potvrzeno rozhodnutí o udělení patentu na základě patentové přihlášky s číslem 2010118403, kterou podala společnost ANECT v roce 2008.
"ALUCID prokazuje výrazné přednosti v zabezpečení a jednoduchosti použití, oproti dnes běžně využívaným způsobům autentizace uživatelů", řekl Libor Neumann, autor technologie. "Technologii ALUCID jsme vyvíjeli především s důrazem na bezpečnost a univerzálnost nasazení, proto může sloužit pro přihlášení k jakémukoli typu online aplikace či informačního systému."
"V rámci našeho interního výzkumu vznikla převratná technologie, která mění komplikovaný způsob správy a využívání kybernetických identit, bez nichž se už dnes podniky a instituce nemohou obejít", dodal Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT. "Jsem přesvědčený, že po několika letech výzkumu a dvou letech vývoje si nový produkt najde cestu k zákazníkům po celém světě."
Místo zadávání jmen a hesel využívá ALUCID pro bezpečnou práci s elektronickou identitou výpočetní výkon moderních zařízení, jakými jsou zabezpečené USB disky, čipové karty či mobilní telefony. K autentizaci uživatele nepoužívá žádná osobní data, a tak při komunikaci se zabezpečeným systémem chrání osobní data uživatelů v kybernetickém prostoru.
Článek ze dne 21. května 2012 - pondělí
ANECT je jedním z technologických leaderů ServiceOne Alliance
Pavol Valko: nový člen představenstva ANECT
ANECT obhájil status Gold Partner Cisco
ANECT získal v Jižní Koreji patent na technologii ALUCID
Videokonferenční řešení Vidyo pro GTS Slovakia dodá ANECT
Vidyo: cenově dostupné telekonferenční řešení
ANECT získal v Mexiku patent na technologii ALUCID
ANECT se ujímá vedení expertní skupiny SSEDIC
Brno Business Navigator s podporou ALUCID
ANECT získal v Rusku patent na technologii ALUCID